Metody polerowania a grubość lakieru

Gdy lakier na samochodzie stał się matowy za sprawą utleniającego się lakieru oraz dużej ilości rys. Jest to najlepszy moment, aby przystąpić do polerowania. Wyróżniamy dwie metody polerskie, ręczną i za pomocą polerki mechanicznej. Pierwsza bezpieczna dla lakieru i bardzo czasochłonna, może nie daje tak dobrych rezultatów, jak to ma miejsce w przypadku drugiej, ale wykonywana systematycznie sprawi, że twój pojazd będzie lśnił tak jak dawniej.

 

Musicie Państwo wiedzieć, że każdy proces polerowania powoduje ścieranie warstwy lakieru, dlatego, jeśli zdecydujemy się na samodzielną polerkę mechaniczną, należy przed tym procesem zmierzyć grubość powłoki. Można to zrobić za pomocą miernika grubości lakieru, pomiaru dokonuje się w różnych punktach nadwozia, aby sprawdzić, czy nie ma różnic, które mogą być spowodowane wcześniejszymi naprawami lub polerowaniem. Zwykle na pojeździe znajduje się od 2 do 3 powłok lakierniczych (podkład, lakier właściwy i bezbarwny). Tego typu pomiar da nam informację o grubości wszystkich warstw, dlatego ponownie musimy zmierzyć grubość w miejscach, które nie zostały pokryte bezbarwną powłoką.

 

Zaliczymy do nich:

 

Wewnętrzną stronę drzwi.

Wewnętrzną strona klapy bagażnika.

Wewnętrzną stronę maski.

Nadkola.

 
Po takim porównaniu mamy pełny obraz, jakiej metody będziemy mogli użyć w przypadku naszego pojazdu. Ważny jest także dobór padów i środków polerskich. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z „Auto detailingiem” i polerowaniem mechanicznym polecam użyć w tym celu, polerek orbitalnych (mimośrodowych) są bardziej bezpieczne dla amatorów niż obrotowe, które najczęściej wykorzystywane są przez profesjonalistów, źle używane mogą doprowadzić do przypalenia powłoki.
 
Grubość lakieru powyżej 500 mikronów występuje po ponownym lakierowaniu z użyciem bardzo dużej ilości szpachlówki około 0,5 mm.
 
Grubość lakieru od 300-500 mikronów występuje po ponownym lakierowaniu z użyciem szpachlówki. Bądźmy ostrożni podczas polerowania, nie stosujmy past mocno ściernych.
 
Grubość lakieru od 200-300 mikronów występuje głównie w starszych pojazdach lub po poprawkach lakierniczych. W tym przypadku bądźmy ostrożni podczas polerowania, nie stosujmy past mocno ściernych. Najprawdopodobniej samochód został polakierowany ponownie.
 
Grubość lakieru od 100-200 mikronów świadczy o normalnym stanie lakieru. Można polerować mechanicznie bez problemów.
 
Grubość lakieru od 80-100 mikronów jest to cienka powłoka. Przy polerowaniu należy zachować szczególną ostrożność.
 
Grubość lakieru 80 mikronów niezwykle cienka powłoka, szczególnie, gdy na pojeździe występuje warstwa bezbarwna. Nie zaleca się polerowania mechanicznego, pozostaje nam metoda ręczna.
 

Zobacz również:

 
09-04-2015 Cole   Poradnik
2


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Przydatne informacje. Tego właśnie szukałem.

Recenzje

Aktualizacja Euro Truck Simulator 2 - 1.36
31-01-2020
Niedawno miałem przyjemność omawiać zmiany, jakie ...
Aktualizacja American Truck Simulator 1.36
20-01-2020
Prace nad tytułem „American Truck Simulator” czesk...
WTCR Wyścig w Malezji 13-15.12.2019
19-12-2019
Sezon „WTCR” 2019 dobiegł końca i z pewnością dla ...

Ostatnie dyskusje

Nawigacja

Nasza społeczność