Co to jest glinka i jak ją stosować

W wyniku użytkowania pojazdu w różnych warunkach atmosferycznych, na lakierze pojawia się osad i cięższy brud, który nie da się usunąć tradycyjnym myciem. W takim wypadku woskowanie powłoki tylko dodatkowo zakonserwuje zanieczyszczenia powstałe podczas eksploatacji. A efekt z tak wykonanej pracy będzie mało zadowalający. Co należy zrobić, aby pozbyć się uciążliwego nalotu?

Akcesoria czyszczące do samochodu, czy warto?

Czy zaopatrywanie się w różnego rodzaju akcesoria czyszczące ma sens? Oczywiście, że tak, szczególnie entuzjaści kosmetyki samochodowej doskonale o tym wiedzą. Wiele osób myje samochód na szybko, używając do tego środków i sposobów, które z czyszczeniem pojazdu nie mają nic wspólnego, opisywałem już to zagadnienie w jednym z artykułów (Mycie Ręczne - poradnik). Stosowanie niewłaściwych akcesoriów myjących, również naraża lakier na zniszczenie. 

Do czego służy politura?

Politura jest bardzo lubianym i jednocześnie ciekawym preparatem, który znacząco ułatwia uzyskanie głębokiego lustrzanego połysku. Występuje w postaci mleczka, jako czysta bądź z dodatkiem wosku lub teflonu. Rozprowadza się ją zazwyczaj wyjątkowo łatwo, po lekkim wyschnięciu najlepiej wypolerować powierzchnię ściereczką z mikrofibry. Zubożałe olejki lakieru powodują matowienie powłoki, uzupełnienie jej ubytków, jednocześnie odżywi, a także zamaskuje drobne ryski. Im więcej olejków wetrzesz, tym lepszy efekt wizualny uzyskasz.

Rodzaje szamponów samochodowych

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju szamponów samochodowych. Szukając odpowiedniego, możemy mieć lekki mętlik w głowie. Postaram się opisać kilka z nich w zależności od przeznaczenia. Ważne, aby tego typu preparat dobrze się pienił, był w miarę wydajny i co najważniejsze działał skutecznie na zabrudzenia, nie pozostawiając smug.

Rodzaje wosków samochodowych

Wiele osób często zastanawia się jakiego wosku użyć, aby nasz lakier był prawidłowo zabezpieczony i tak naprawdę czy w ogóle są jakieś różnice z zastosowania syntetycznego lub naturalnego produktu. Postaram się troszeczkę przybliżyć to zagadnienie. Często dobór odpowiedniego preparatu będzie owocował tym, że praca przy karoserii zakończy się spodziewanym sukcesem. Należy pamiętać, aby dobierać kosmetyki do swoich potrzeb, rodzaju lakieru i stosować je zgodnie z ich przeznaczeniem.

Recenzje

Aktualizacja Euro Truck Simulator 2 - 1.36
31-01-2020
Niedawno miałem przyjemność omawiać zmiany, jakie ...
Aktualizacja American Truck Simulator 1.36
20-01-2020
Prace nad tytułem „American Truck Simulator” czesk...
WTCR Wyścig w Malezji 13-15.12.2019
19-12-2019
Sezon „WTCR” 2019 dobiegł końca i z pewnością dla ...

Ostatnie dyskusje

Nawigacja

Nasza społeczność