Co to jest glinka i jak ją stosować

W wyniku użytkowania pojazdu w różnych warunkach atmosferycznych, na lakierze pojawia się osad i cięższy brud, który nie da się usunąć tradycyjnym myciem. W takim wypadku woskowanie powłoki tylko dodatkowo zakonserwuje zanieczyszczenia powstałe podczas eksploatacji. A efekt z tak wykonanej pracy będzie mało zadowalający. Co należy zrobić, aby pozbyć się uciążliwego nalotu?

Ręczne mycie samochodu - poradnik

Patrząc na swój brudny samochód, dochodzimy do wniosku, że przydałoby mu się porządne mycie. Jednak większość z nas nie przepada za tą czynnością. Więc wpadamy na pomysł, aby to zrobić w myjni automatycznej, już jednorazowa wycieczka w takie miejsce niszczy powłokę, doprowadzając do jej zmatowienia. Starsze lakiery potrafią wytrzymać więcej, ponieważ były przygotowane na bazie rozpuszczalników, a dzisiaj stosuje się nowe lakiery wodne. Warstwy są także dużo cieńsze za sprawą szeregu oszczędności. Niedopuszczalne jest przecieranie brudnego samochodu wilgotną ściereczką.

Stare i nowe lakiery regeneracja

Nadchodzi taki moment, kiedy powłoka lakiernicza zaczyna wyglądać coraz gorzej. Stajemy wtedy przed dylematem jaki środek wybrać, a może oddać pojazd specjaliście, który zrobi to za nas. Oczywiście zawsze możemy to uczynić i skierować samochód do zakładu zajmującego się „Auto detailingiem”. Jeżeli lakier nie wymaga polerowania mechanicznego, możemy równie dobrze zrobić to sami.

Jak wykonać proces woskowania

Pamiętaj, że porządne woskowanie zabiera sporo czasu, warto więc wypracować sobie okienko, aby zająć się kosmetyką własnego pojazdu. Lakier, o który nie dbamy, po pewnym czasie traci swoją głębie koloru, stając się matowy. W pierwszej kolejności musimy dokładnie wyczyścić pojazd i go wysuszyć. Następnie przystępujemy do oględzin karoserii w poszukiwaniu niedoskonałości. Jeżeli po umyciu w dalszym ciągu pozostaje szorstka, należy ją wygładzić. Jak to sprawdzić? Wystarczy delikatnie przejechać dłonią po jej powierzchni, będzie to doskonale wyczuwalne.

Jak dbać o plastikowe elementy zewnętrzne samochodu

Zewnętrzne plastiki na samochodzie z biegiem czasu płowieją i przestają wyglądać estetycznie. Dzieje się tak, wskutek działania zarówno zmiennych warunków atmosferycznych, jak i drogowych. Sól i promienie słoneczne, a także silne środki odmrażające nie działają przyjaźnie na plastik oraz gumę. Często po pracochłonnych zabiegach związanych z korektą lakieru, cały efekt zostaje zniweczony przez widok utlenionego elementu.

Czyszczenie Wnętrza i Klimatyzacji

Czyste wnętrze pojazdu jest bardzo ważne nie tylko, jeśli chodzi o estetykę, ale i o samo zdrowie kierowcy, jak i podróżujących z nim pasażerów. Stary zalegający pył i kurz jest siedliskiem bakterii i alergenów. Przed przystąpieniem do oczyszczania tapicerki oraz deski rozdzielczej różnego rodzaju preparatami, należy wyjąć dywaniki i wytrzepać z nich luźny brud. Jeżeli są one wykonane z materiału, odkurzamy je bardzo dokładnie i czyścimy za pomocą odkurzacza piorącego lub parowego.

Pielęgnacja Opon i Felg

Felgi nieustannie narażone są na działanie szkodliwych czynników, zarówno atmosferycznych, jak i drogowych. Długo niemyte porastają sporymi zanieczyszczeniami, osiada na nich także trudny do usunięcia pył hamulcowy. Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać, będzie spłukanie grubszego brudu z ich powierzchni za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub parowej. Jeżeli regularnie dbamy o nasze felgi, do mycia wystarczy użyć roztworu wody z szamponem samochodowym i dokładnie wysuszyć.

Metody polerowania a grubość lakieru

Gdy lakier na samochodzie stał się matowy za sprawą utleniającego się lakieru oraz dużej ilości rys. Jest to najlepszy moment, aby przystąpić do polerowania. Wyróżniamy dwie metody polerskie, ręczną i za pomocą polerki mechanicznej. Pierwsza bezpieczna dla lakieru i bardzo czasochłonna, może nie daje tak dobrych rezultatów, jak to ma miejsce w przypadku drugiej, ale wykonywana systematycznie sprawi, że twój pojazd będzie lśnił tak jak dawniej.

Recenzje

WTCR Wyścig w Chinach tor Ningbo 13-15.09.2019
20-09-2019
WTCR Wyścig w Chinach tor Ningbo 13-15.09.2019:  ...
Aktualizacja dla ETS2 1.33, 1.34, 1.35
04-08-2019
Przyszła pora, aby nadrobić nieco powstałe zaległo...
WTCR Wyścig w Portugalii 05-07.07.2019
10-07-2019
WTCR Wyścig w Portugalii 05-07.07.2019:   Koloro...

Ostatnie dyskusje

Nawigacja

Nasza społeczność