Recenzja Samochody klasyczne – Jonathan Wood

Już od jakiegoś czasu zbierałem się z zamiarem przedstawienia Państwu kolejnej ciekawej pozycji pt. „Samochody klasyczne” autorstwa znanego i doświadczonego dziennikarza motoryzacyjnego Jonathana Wooda. Co prawda album nie jest już dostępny w ciągłej sprzedaży, lecz można na niego natrafić w antykwariatach lub portalach aukcyjnych.

Top Gear od środka - Richard Porter

Przez 13 lat, 22 sezony i 175 odcinków Richard Porter pracował jako scenarzysta Top Gear; to on współtworzył scenariusz tego najlepszego programu motoryzacyjnego na świecie, od niewyemitowanego nigdy odcinka pilotowego po ostatni topgearowy występ Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya w maju 2015 roku. W tym czasie - niszcząc samochody, wywołując incydenty dyplomatyczne, podpalając przyczepy kempingowe i mało nie pozbawiając życia jednego z prezenterów - ekipa Top Gear z rosnącym niedowierzaniem obserwowała, jak jej program z niepozornego, niszowego show BBC2.

Recenzja książki Colin McRae Autobiografia Legendy WRC - Colin McRae,Derick Allsop

Gdy książka wydawnictwa SQN zatytułowana „Colin McRae Autobiografia Legendy WRC” pojawiła się w sprzedaży, jako wielki fan tego właśnie kierowcy wiedziałem, że muszę ją mieć. Jest bardzo ładnie wydana, wypukła czcionka z przodu, jak i z boku wygląda niezwykle atrakcyjnie. Jej autorami zostali Colin McRae oraz Derick Allsop. Zawiera bardzo ciekawe wprowadzenie, które wygłosił sam Tommi Makinen czterokrotny rajdowy mistrz świata w latach 1996-1999, opisuje w niej jakim zawodnikiem oraz człowiekiem był Colin i jak wspólnie emocjonowali się swoją pasją do motocykli.

Recenzja książki Sébastien Loeb. Mój Styl Jazdy - Sébastien Loeb

Kolejną pozycją, którą warto przeczytać jest książka wydawnictwa SQN pt. „Sébastien Loeb. Mój Styl Jazdy”. Posiada atrakcyjną wypukłą tytułową czcionkę zarówno z przodu, jak i z boku, a wewnątrz znajdują się zdjęcia z życia kierowcy. Sam autor nie był do końca przekonany, aby napisać omawianą publikację, wielokrotnie odrzucał propozycje, które spływały do jego biura. Jednak za sprawą sugestii Sébastiena Kellera, zaufanego dziennikarza motoryzacyjnego z jego rodzinnych stron, postanowił zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i to uczynić.

Recenzja Muscle cars. Samochody siłowe - Craig Cheetham

Od dłuższego czasu poszukiwałem ciekawej publikacji na temat klasycznych amerykańskich samochodów. Kilka egzemplarzy różnych encyklopedii motoryzacyjnych zaciekawiło mnie, jednak było tam zdecydowanie za mało modeli, które bardzo lubię. Od najmłodszych lat pasjonowałem się samochodami, ale nie przepadałem za egzotycznymi ani nowymi konstrukcjami. Zawsze kręciły mnie zapierające dech w piersiach klasyczne piękne linie samochodów typu „Muscle cars”.

Recenzja książki Droga 66 - Dorota Warakomska

Książka pt. „Droga 66” autorstwa Doroty Warakomskiej to kolejna niezwykle ciekawa pozycja w naszej domowej bibliotece, zdecydowanie warta uwagi. Szosa 66 nazywana „Główną drogą Ameryki”, która przebiegała przez takie stany jak: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, New México, Arizona, California. Wiodła z Chicago do Los Angeles, przechodziła również szereg modyfikacji mających na celu unowocześnienie jej, ale w końcu i na nią przyszedł czas, została wyparta przez dużo nowocześniejsze i bezpieczniejsze autostrady oraz drogi szybkiego ruchu.

Busem Przez Świat.Wyprawa Pierwsza - Karol Lewandowski

Mówili nam, że to niemożliwe. Nikt busem kupionym za grosze nie przejedzie ze Śląska na Gibraltar. A już na pewno nie pięciu facetów bez doświadczenia. Mieliśmy zapał zamiast pieniędzy, łąkę zamiast łóżka i wiecznie psującą się skrzynię biegów. A jednak nam się udało. W szalonej podróży kolorowym samochodem spotkaliśmy paru złych ludzi, za to mnóstwo dobrych.

Kierowca - James Sallis

Kontynuacja DRIVE – powieści kryminalnej noir, na podstawie której powstał kultowy film nagrodzony za najlepszą reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2011. Bezimienny Kierowca, po zabiciu Berniego Rose'a, ostatniego ze ścigających go gangsterów, „jedynego człowieka, którego kiedykolwiek opłakiwał”, porzuca dawne życie, zmienia nazwisko i przenosi się do Phoenix.

Drive - James Sallis

Powieść kryminalna noir, na podstawie której powstał kultowy już film pod tym samym tytułem z niezapomnianą rolą Ryana Goslinga, nagrodzony licznymi nagrodami, m.in. za najlepszą reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2011. Siedzę za kółkiem. To wszystko co robię – mówi bezimienny Kierowca, bohater powieści DRIVE, którego nazwiska nigdy nie poznamy. Jest tym, kim jest – kierowcą.

Recenzje

Aktualizacja Euro Truck Simulator 2 - 1.36
31-01-2020
Niedawno miałem przyjemność omawiać zmiany, jakie ...
Aktualizacja American Truck Simulator 1.36
20-01-2020
Prace nad tytułem „American Truck Simulator” czesk...
WTCR Wyścig w Malezji 13-15.12.2019
19-12-2019
Sezon „WTCR” 2019 dobiegł końca i z pewnością dla ...

Ostatnie dyskusje

Nawigacja

Nasza społeczność