Fiat Punto 2 FL Sound – Test preparatu T-Cut 365 Paintwork Perfection

Lakier prezentowanego dzisiaj „Fiata Punto 2 FL” wymagał ode mnie sporej atencji. Na pierwszy rzut oka widać było, że nikt o niego nie dbał. Szybka nieudolna polerka poprzednich właścicieli pozostawiła sporo rys w miejscu, które próbowano zatuszować. Samochód skrupulatnie spłukałem myjką wysokociśnieniową, aby pozbyć się grubszego brudu. Następnie karoserię umyłem szamponem „Turtle Wax Extreme Nano-Tech Wash & Wax”, użyłem również rękawicy oraz dwóch zestawów wiader.

Recenzja produktu U-POL Raptor

W związku z niedawno przeprowadzanymi pracami miałem przyjemność testować ciekawy produkt angielskiej firmy U-POL o nazwie „Raptor”. Szukając alternatywy dla standardowej konserwacji, postanowiłem użyć wspomnianego środka. Muszę przyznać, że uzyskany efekt naprawdę przypadł mi do gustu.

Oczyszczanie lakieru preparatem Menzerna Control Cleaner

Dokładne przygotowanie lakieru pod woskowanie jest niewątpliwie niezwykle istotne. Pominięcie tej czynności będzie miało negatywny wpływ zarówno na wygląd, jak i trwałość powłoki woskowej. Wtedy użycie nawet wyjątkowo drogiego produktu nie wywoła spektakularnego efektu. Po ukończeniu procesu glinkowania oraz ponownym umyciu karoserii warto zastosować specjalny środek do inspekcji lakieru.

Bmw E30 Coupe realizacja nr.3 – Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax

Bmw e30 przygotowany za pomocą kosmetyków marki „Meguiar's”. W pierwszej kolejności samochód został dokładnie spłukany myjką wysokociśnieniową, aby pozbyć się grubszego brudu. Następnie skrupulatnie oczyszczam karoserię, używając rękawicy myjącej. Od pewnego czasu używam rękawicy, ponieważ ziarenka piasku, nie wbijają się w jej powierzchnię tak łatwo, jak to ma miejsce w przypadku gąbki. Zaopatrzyłem się również w dwa wiadra, jedno zawiera roztwór wody z szamponem a drugie tylko wodę, która posłuży do wypłukania akcesoriów czyszczących.

Bmw E46 Compact realizacja nr.2 – Mothers California Gold Carnauba Wax

Bmw e46 przygotowany za pomocą kosmetyków marki „Mothers”. W pierwszej kolejności samochód został dokładnie spłukany myjką wysokociśnieniową, aby pozbyć się grubszego brudu. Następnie skrupulatnie oczyszczam karoserię, używając rękawicy myjącej. Od pewnego czasu używam rękawicy, ponieważ ziarenka piasku, nie wbijają się w jej powierzchnię tak łatwo, jak to ma miejsce w przypadku gąbki. Zaopatrzyłem się również w dwa wiadra, jedno zawiera roztwór wody z szamponem a drugie tylko wodę, która posłuży do wypłukania akcesoriów czyszczących.

Bmw E30 Coupe realizacja nr.2 - CarPlan Fast Wax

Bmw e30 przygotowany za pomocą kosmetyków marki „CarPlan”. W pierwszej kolejności samochód został dokładnie spłukany myjką wysokociśnieniową, aby pozbyć się grubszego brudu. Następnie skrupulatnie oczyszczam karoserię, używając rękawicy myjącej. Od pewnego czasu używam rękawicy, ponieważ ziarenka piasku, nie wbijają się w jej powierzchnię tak łatwo, jak to ma miejsce w przypadku gąbki. W tej realizacji użyłem szamponu „CarPlan Ultra Wash & Wax”.

Bmw E46 Compact - T-Cut Color Fast (Czarny)

Bmw e46 Compact przygotowany za pomocą kosmetyków marki „CarPlan”. W pierwszej kolejności samochód został dokładnie spłukany myjką wysokociśnieniową, aby pozbyć się grubszego brudu. Następnie skrupulatnie oczyszczam karoserię, zaczynając od dachu, za pomocą gąbki. W tej realizacji użyłem szamponu „CarPlan Nano Shampoo”. Następnie po dokładnym wysuszeniu pojazdu nakładam zestaw do regeneracji lakierów czarnych i grafitowych „T-Cut Color Fast”. Jest to bardzo dobry i sprawdzony preparat, którym można polerować zarówno maszynowo, jak i ręcznie.

Bmw E30 Coupe realizacja nr.1 - T-Cut Color Fast (Zielony)

Bmw e30 przygotowany za pomocą kosmetyków marki „CarPlan”. W pierwszej kolejności samochód został dokładnie spłukany myjką wysokociśnieniową, aby pozbyć się grubszego brudu. Następnie skrupulatnie oczyszczam karoserię, zaczynając od dachu, za pomocą gąbki. W tej realizacji użyłem szamponu „CarPlan Nano Shampoo”. Następnie po dokładnym wysuszeniu pojazdu nakładam zestaw do regeneracji lakierów zielonych „T-Cut Color Fast”. Jest to bardzo dobry i sprawdzony preparat, którym można polerować zarówno maszynowo, jak i ręcznie.

Recenzje

WTCR Wyścig w Chinach tor Circuito da Guia 14-17.11.2019
19-11-2019
WTCR Wyścig w Chinach tor Circuito da Guia 14-17.1...
WTCR Wyścig w Japonii 25-27.09.2019
29-10-2019
WTCR Wyścig w Japonii 25-27.09.2019:   Kontynuuj...
WTCR Wyścig w Chinach tor Ningbo 13-15.09.2019
20-09-2019
WTCR Wyścig w Chinach tor Ningbo 13-15.09.2019:  ...

Ostatnie dyskusje

Nawigacja

Nasza społeczność