Ford Mustang samochód legenda 1964 – 1967

Ford Mustang to prawdziwa legenda stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych samochodów na świecie. Jest swego rodzaju fenomenem, ponieważ osoby, które nie interesują się zbytnio motoryzacją, potrafią mniej więcej skojarzyć nazwę oraz sylwetkę tego pięknego klasyka. Lee Iacocca miał pewną wizję na stworzenie projektu skierowanego do osób mających potrzebę wolności i szybkiej jazdy.

Dodge Viper RT/10 fascynująca żmija 1992

Lata dziewięćdziesiąte to chyba ostatni okres, w którym można było zaobserwować coś ciekawego w motoryzacji. W roku 1993 na ekrany wszedł nowy serial pt. „Viper”, oglądałem go jeszcze jako dziecko i pamiętam, że oszalałem na jego punkcie. Zresztą uważam go dzisiaj za kultowy. Pojazd pojawił się oficjalnie w roku 1992 miał on być produktem prostym takim jak samochody kiedyś bez niepotrzebnych dodatków i systemów wspomagania. Prezes Chryslera entuzjasta starej motoryzacji Bob Lutz zatwierdził propozycje produkcji.

Chevrolet Camaro Z28 połykacz Mustangów 1967 - 1969

Chevrolet Camaro to kolejny wspaniały samochód produkowany przez General Motors. Został wprowadzony na rynek w 1966 r. Miał on być odpowiedzią dla tak popularnego i uwielbianego przez wszystkich legendarnego „Forda Mustanga”. Dzielił podwozie oraz większość części z „Pontiaciem Firebird”, zresztą nie trudno się tego domyślić porównując oba pojazdy, podobieństwa widać jak na dłoni.

Buick Riviera ulubiony pojazd Raya Vecchio 1971 - 1973

Buick Riviera 1971 to mój kolejny samochód marzeń, który pokochałem, będąc jeszcze dzieckiem. A wszystko to za sprawą serialu „Due south” i kierowcy tego pięknego krążownika Raya Vecchio. Tak właśnie Amerykanie wyobrażali sobie sportowy pojazd w stylu coupe. Z całą pewnością posiada jedną z najbardziej odważnych i zarazem pięknych brył nadwoziowych, jakie udało mi się do tej pory zaobserwować.

Bmw E30 M3 piękno i doskonałe prowadzenie

Bmw E30 M3 to wyjątkowy egzemplarz przez wielu uważany za najlepszą i najładniejszą „M3” w całej historii marki. Jest także legendą wyścigów DTM. Została zaprojektowana na bazie seryjnego modelu. Osoby, które zetknęły się z tym pojazdem w jego seryjnej wersji wiedzą, że prowadzi się on rewelacyjnie. Samochód jest niezwykle stabilny i potrafi wybaczyć nawet duże błędy, popełnione przez jego właściciela.

Plymouth Barracuda połykacz prostych 1970 - 1974

Plymouth Barracuda należąca do koncernu Chrysler jest następnym w kolejce wspaniałym samochodem, którego zdecydowanie nie może zabraknąć właśnie w tym dziale. Została zaprojektowana jako odpowiedź na cieszącego się wielkim sukcesem Forda Mustanga. To pojazd bliźniaczo podobny do słynnego Challengera różni się od niego kilkoma szczegółami, model ze stajni Dodgea posiada nieco większy rozstaw osi.

Ford Mustang GT500 Eleanor

GT 500 to już prawdziwa legenda za sprawą filmu „Gone in 60 Seconds”. Nie byłby nią, gdyby nie model „GT 350 Shelby”, który posłużył do budowy tego „Super Muscle Cara”. Silnik 428 cid, czyli aż 7 litrów pojemności skokowej, oczywiście V8. Wszyscy ci, którzy kochają, piękne klasyki muszą bez mrugnięcia okiem stwierdzić, że ten pojazd to prawdziwe dzieło sztuki wywołujące mnogość pozytywnych emocji.

Recenzje

WTCR Wyścig na Węgrzech 17-18.10.2020
21-10-2020
Po emocjonującym wyścigu na Słowacji przyszła pora...
WTCR Wyścig na Słowacji 10-11.10.2020
13-10-2020
Slovakia Ring to długi, całkiem techniczny obiekt ...
Książka sam naprawiam samochód BMW 3 E46
08-10-2020
Bogato ilustrowany fachowy poradnik poświęcony obs...

Nawigacja

Nasza społeczność