Konserwacja podwozia

O lakier i elementy wewnętrzne pojazdu takie jak tapicerka plastiki itp. należy dbać, przecież one najbardziej rzucają się w oczy. Nie należy również zapominać o podwoziu i profilach zamkniętych. Jego stan najlepiej kontrolować co roku sprawdzając, czy w różnych miejscach nie powstają groźne ogniska korozji mocno zagrażające naszemu pojazdowi. Szczególnie nadkola inne punkty, gdzie błoto i osad drogowy np. sól zostaje wyrzucony spod kół. Mycie podwozia po każdym sezonie zimowym zaoszczędzi nam wiele problemów.

Konserwacja profili wewnętrznych

Najlepsze nawet zabezpieczenie antykorozyjne podwozia nic nam nie da bez konserwacji profili zamkniętych. Tego typu preparaty pod wpływem temperatury przemieszczają się, chroniąc nasz samochód od środka. Wykonując konserwację wewnętrzną, będziemy musieli zaopatrzyć się w cierpliwość i dość dużo czasu. Ponieważ zachodzi tutaj potrzeba demontażu elementów tapicerki i wszelkiego rodzaju osłon, a w niektórych modelach nawet reflektorów tylnych. Nowe samochody posiadają otwory konserwacyjne ukryte na zewnątrz pod plastikowymi progami, nadkolami we wnękach drzwi itp. miejscach.

Akcesoria czyszczące do samochodu, czy warto?

Czy zaopatrywanie się w różnego rodzaju akcesoria czyszczące ma sens? Oczywiście, że tak, szczególnie entuzjaści kosmetyki samochodowej doskonale o tym wiedzą. Wiele osób myje samochód na szybko, używając do tego środków i sposobów, które z czyszczeniem pojazdu nie mają nic wspólnego, opisywałem już to zagadnienie w jednym z artykułów (Mycie Ręczne - poradnik). Stosowanie niewłaściwych akcesoriów myjących, również naraża lakier na zniszczenie. 

Politura (glaze)

Politura inaczej „Glaze” jest bardzo lubianym i jednocześnie ciekawym preparatem, który w znacznym stopniu ułatwia uzyskanie głębokiego połysku. Występuje w postaci mleczka, jako czysta, z dodatkiem wosku lub teflonu. Rozprowadza się ją zazwyczaj bardzo dobrze, po lekkim wyschnięciu najlepiej wypolerować powierzchnię ściereczką z mikrofibry. Zubożałe olejki lakieru powodują, że kolor powłoki matowieje. Politura uzupełnia je i jednocześnie maskuje drobne ryski. Im więcej olejków wcieramy, tym bardziej kolor odzyskuje swoją dawną wyrazistość.

Rodzaje szamponów samochodowych

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju szamponów samochodowych. Szukając odpowiedniego, możemy mieć lekki mętlik w głowie. Postaram się opisać kilka z nich w zależności od przeznaczenia. Ważne, aby tego typu preparat dobrze się pienił, był w miarę wydajny i co najważniejsze działał skutecznie na zabrudzenia, nie pozostawiając smug.

Rodzaje wosków samochodowych

Wiele osób często zastanawia się jakiego wosku użyć, aby nasz lakier był prawidłowo zabezpieczony i tak naprawdę czy w ogóle są jakieś różnice z zastosowania syntetycznego lub naturalnego produktu. Postaram się troszeczkę przybliżyć to zagadnienie. Często dobór odpowiedniego preparatu będzie owocował tym, że praca przy karoserii zakończy się spodziewanym sukcesem. Należy pamiętać, aby dobierać kosmetyki do swoich potrzeb, rodzaju lakieru i stosować je zgodnie z ich przeznaczeniem.

Mycie i konserwacja szyb

Szyby stale narażone są na działanie niekorzystnych dla nich warunków drogowych i atmosferycznych. Atakowane błotem, kurzem, olejami, ale także naszą niewiedzą, która ujawnia się, dopiero gdy prowadzimy samochód po zmroku, a mocno porysowana szyba utrudnia nam widoczność. Zasada dbania o powierzchnie szklane w pojeździe jest całkiem podobna do tej, która dotyczy karoserii. Odchylamy ramiona wycieraczek, następnie dokładnie spłukujemy z nich luźny brud.

Recenzje

WTCR Wyścig w Chinach tor Circuito da Guia 14-17.11.2019
19-11-2019
WTCR Wyścig w Chinach tor Circuito da Guia 14-17.1...
WTCR Wyścig w Japonii 25-27.09.2019
29-10-2019
WTCR Wyścig w Japonii 25-27.09.2019:   Kontynuuj...
WTCR Wyścig w Chinach tor Ningbo 13-15.09.2019
20-09-2019
WTCR Wyścig w Chinach tor Ningbo 13-15.09.2019:  ...

Ostatnie dyskusje

Nawigacja

Nasza społeczność