Bmw E46 Compact - T-Cut Color Fast (Czarny)

Bmw e46 Compact przygotowany za pomocą kosmetyków marki „CarPlan”. W pierwszej kolejności samochód został dokładnie spłukany myjką wysokociśnieniową, aby pozbyć się grubszego brudu. Następnie skrupulatnie oczyszczam karoserię, zaczynając od dachu, za pomocą gąbki. W tej realizacji użyłem szamponu „CarPlan Nano Shampoo”. Następnie po dokładnym wysuszeniu pojazdu nakładam zestaw do regeneracji lakierów czarnych i grafitowych „T-Cut Color Fast”. Jest to bardzo dobry i sprawdzony preparat, którym można polerować zarówno maszynowo, jak i ręcznie.

 

Polecany do lakierów od 2 do 6 lat, usuwa większe mikrorysy i zmatowienia. To jeden z moich ulubionych kosmetyków, który stosuje już od wielu lat. Nakładam niewielką ilość preparatu na karoserię i wcieram ruchami kolistymi. W miejscach gdzie występują drobne rysy, dociskam mocniej. Po wypolerowaniu przystępuje do nanoszenia powłoki wykończeniowej, czyli twardego wosku „CarPlan Triplewax Car Polish”. W tym wypadku każdy element karoserii należy przygotowywać partiami. Ponieważ produkt po wyschnięciu może być trudny w obróbce. Podczas użycia regeneratora i wosku należy mieć delikatnie zmoczoną poduszko-rękawicę lub inny przyrząd, którym go nakładamy. „T-Cut Color Fast” nie jest woskiem koloryzującym, tylko delikatnym regeneratorem, dlatego po jego użyciu należy dodatkowo nawoskować karoserię. To środek do pielęgnacji, dlatego może być bezpiecznie i wielokrotnie używany. Zaleca się stosowanie go dwa razy do roku na cały lakier oraz kiedykolwiek jest to konieczne, do usuwania pojawiających się miejscowych zarysowań, otarć i zabrudzeń.

 

BMW E46 COMPACT-Zastosowane kosmetyki i akcesoria:

 

Pojazd polerowany ręcznie, metoda bezpieczna dla lakieru.

Szampon z cząsteczkami nano 500ml Nano Shampoo.

Gąbka Jumbo CarPlan Triplewax Jumbo Sponge.

Koloryzująca pasta polerska z nanotechnologią czarna 150g TCut Color Fast (do mocniejszych rys, jeżeli jest to konieczne).

Zestaw do regeneracji lakierów czarnych i grafitowych  T-Cut Color Fast.

Twardy wosk samochodowy 350g CarPlan Triplewax Car Polish.

Żel do regeneracji elementów plastikowych czarny 375ml Black Trim Wax.

 

Zobacz również:

 

Bmw E30 Coupe realizacja nr.3 – Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax >>>
Bmw E46 Compact realizacja nr.2 – Mothers California Gold Carnauba Wax >>>
Bmw E30 Coupe realizacja nr.2 - CarPlan Fast Wax >>>
Bmw E30 Coupe realizacja nr.1 - T-Cut Color Fast (Zielony) >>>

1


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Nie zgodze się z tobą Pablo, CarPlan, T-Cut, Triplewax, Carlube. Należą do grupy przemysłowej Tetrosyl. Mają swoje laboratoria i sponsorują teamy wyścigowe. A na to nie stać zwykłego taniego producenta kosmetyków marketowych.
  • Przecież kosmetyki carplan to zwykłe marketówki. Dla mnie najlepszy jest Meguiar's
  • Dlaczego trudno uwierzyć? Ja też stosuje te kosmetyki od wielu lat, efekt jest podobny, w tym przypadku ktoś musiał się napracować. Ciemne lakiery potęgują efekt końcowy. Zwróć uwagę że całość jest wykończona twardym woskiem. Niestety nie ma go już w sprzedaży.
  • Ładnie wyszło trochę trudno uwierzyć że samochód jest przygotowany za pomocą kosmetyków CarPlan.

Recenzje

WTCR Wyścig w Chinach tor Ningbo 13-15.09.2019
20-09-2019
WTCR Wyścig w Chinach tor Ningbo 13-15.09.2019:  ...
Aktualizacja dla ETS2 1.33, 1.34, 1.35
04-08-2019
Przyszła pora, aby nadrobić nieco powstałe zaległo...
WTCR Wyścig w Portugalii 05-07.07.2019
10-07-2019
WTCR Wyścig w Portugalii 05-07.07.2019:   Koloro...

Ostatnie dyskusje

Nawigacja

Nasza społeczność