Recenzja Miernika grubości lakieru MGR-10-S-FE

Jeżeli jesteś fanem auto detailingu i polerujesz samochody maszynowo, to na pewno wiesz, że przed każdą tego typu czynnością należy zbadać grubość powłoki, aby jej nie zniszczyć, a może często doradzasz innym w zakupie własnych czterech kółek? Tutaj z pomocą przyjdzie niezwykle przydatne urządzenie zwane miernikiem grubości lakieru.

Recenzja kierownicy Thrustmaster Ferrari F430 Force Feedback

Od pewnego czasu stało się jasne, że aby móc komfortowo pograć w nowe tytuły zarówno wyścigowe, jak i rajdowe należy posiadać kierownicę. Nie jestem z tego powodu specjalnie uradowany, ponieważ bardzo lubię prowadzić za pomocą klawiatury. Dobór nowego kontrolera przysporzył kilku problemów, pod uwagę brałem dwie przodujące firmy, czyli „Logitech” i „Thrustmaster” ze względu na ich bezproblemowość oraz możliwość dokupienia praktycznego stojaka.

Maciej Zientarski Mój Mentor

Już jako dziecko miałem dryg do motoryzacji. Uwielbiałem wszystko, co jest z nią związane. Kolekcjonowałem modele samochodów, miesięczniki, plakaty itp. Gdy byłem starszy, zainteresowałem się pewnym programem motoryzacyjnym, oczywiście przez wiele lat oglądałem ich mnóstwo. Ten jednak był wyjątkowy i niepowtarzalny, a nazywał się „VMAX”. Osobom, które nie widziały, lub nie za bardzo lubią tego typu tematy, postaram się w skrócie wyjaśnić, co takiego niezwykłego zawierała jego treść.

Las Vegas Connvention Center SEMA

Calosc artykulu w grudniowo styczniowym Driver-Magazyn

Odbywająca się w gigantycznym Las Vegas Connvention Center SEMA jest oficjalnie otwarta tylko dla ludzi z branży, ale gołym okiem widać, że wielu fanów wielgachnych felg, mocarnych silników i – oczywiście – uroczych hostess, zawsze znajdzie jakiś sposób, by uczestniczyć w tej mega imprezie. Przez te cztery dni (1- 4 listopad) można całkowicie zapomnieć o dyskusjach związanych z kurczącymi się szybko zasobami paliw.

Street Magazine Show Hannover 2011

Całość artykułu ukazała sie w 5 wydaniu dwumiesiecznika "Driver".

Początek sierpnia to tradycyjnie wyjazd na Street Magazine Show do Hannoveru. Termin ten mam już od ponad 10 lat zaznaczony grubą kreską w moim kalendarzu. Tym razem wybrałem się tam z moim 8-letnim synem Kubą, który powoli zgłębia tajniki amerykańskiej motoryzacji. Zapakowaliśmy bagażnik po brzegi i w sobotni ranek wyruszyliśmy w podróż.

Import tuning, sztuka sama w sobie

Tak naprawdę, jak głęboko sięgają korzenie tej dziedziny sztuki, nikt nie wie. Bo niewątpliwie tuning jest czymś w rodzaju ekspresji. Ma też wiele postaci, jedną z nich jest, „Import tuning”. Ta moda przyszła z Japonii do USA, a potem niczym marketing wirusowy zaczęła docierać do innych części świata. Właściciele przerabiali swoje samochody tak, aby przypominały wyglądem maszyny startujące w zawodach driftingowych, obszerniejsze informacje na ten temat znajdziecie w kategorii „Drifting Encyklopedia”. Najsławniejszymi pojazdami stały się Hondy Civic, które do dziś są ikonami Import Tuningu.

Dodge Challenger 1970 vs Dodge Challenger 2008

Każdy, kto mnie zna, na pewno zdążył zauważyć, że mam fioła na punkcie klasycznej motoryzacji. Jednak ostatnio zwróciłem uwagę na nowy egzemplarz Challengera. Pojazd został wskrzeszony po latach i nie jest to bynajmniej lifting, tylko zupełnie nowy projekt. Zanim przejdziemy do opisu tego samochodu, warto wcześniej wspomnieć o modelu produkowanym w latach 1970 – 1971, który był jego prekursorem.

Czym Jest Tuning? Filozofia

Czym jest Tuning samochodowy? Sprawa może wydawać się jasna, niestety nie wszystko złoto, co się świeci. Przeglądając różnego rodzaju serwisy internetowe, można natknąć się na dyskusje internautów na tematy tuningu. Są tam bardzo często przedstawione opisy, jak należy przerabiać samochód, aby podpadał pod dany styl. Problem polega na tym, że w tej dziedzinie sztuki nie ma czegoś takiego, co mogłoby robić za wyznacznik, według którego należy postępować.

Rajd Dakar widowiskowy i niebezpieczny

Rajd Dakar to największa i najtrudniejsza impreza terenowa na całym świecie. Mogą w niej uczestniczyć zarówno załogi profesjonalne, jak i amatorskie, ci drudzy stanowią zresztą 80% uczestników. Jest niezwykle wymagający zarówno dla kierowców, jak i rajdowych maszyn, obfitujący niestety bardzo dużą ilość wypadków śmiertelnych, dawniej znany był jako „Paryż Dakar”. Odbywa się, co roku w potwornie trudnych warunkach, na wielkich otwartych obfitujących piaszczyste wydmy odcinkach, przekraczających nawet kilkaset kilometrów dziennie.

Race of Champions zmagania najlepszych z najlepszych

Race of Champions jest to międzynarodowa niezwykle emocjonująca impreza organizowana na koniec każdego roku, jeżeli ktoś nie oglądał relacji z tych zawodów, to bez wahania powinien to uczynić. Rywalizacja tutaj jest wyjątkowo zacięta, kierowcy pokazują pełnie swoich wspaniałych umiejętności. To jedyne zawody na świecie, w których możemy zobaczyć największe gwiazdy z „World Rally Championship”, „Nascar”, „Formuły 1”, „Touring Cars” rywalizujące ze sobą head to head, (łeb w łeb) w różnych pojazdach.

Nawigacja

Nasza społeczność