Akcesoria czyszczące do samochodu, czy warto?

Entuzjaści kosmetyki samochodowej mają pełną świadomość, że stosowanie wszelkiego typu dostępnych na rynku specjalistycznych akcesoriów czyszczących znakomicie spełnia swoją funkcję, oprócz bezpieczeństwa użytkowania, znacznie przyśpieszają i uprzyjemniają wykonywaną pracę.

 

Zacznijmy od podstawowej rzeczy, czyli dedykowanego zestawu wiader, jedno napełniamy roztworem wody i szamponu samochodowego natomiast drugie posłuży do płukania rękawicy lub gąbki. Zazwyczaj posiadają inne kolory bądź pojemności, aby uniknąć pomyłki podczas mycia. Ich specjalne separatory zanieczyszczeń chronią lakier przed kolistymi zarysowaniami spowodowanymi drobinkami piasku. Nie jest to tania rzecz, lecz zapewne warta uwagi w końcu posłużą ci ładnych parę lat. Możesz również zastosować dwa dowolne wiadra o odpowiednim obwodzie, dokupując pasujące separatory. Samochód najlepiej umyć rękawicą z mikrofibry znacznie lepszej od popularnej gąbki z tego względu, że piasek nie wnika w jej powierzchnię zbyt głęboko, łatwiej ją też wypłukać. Wszelkiego typu trudno dostępne zakamarki są siedliskiem starego brudu, soli drogowej dlatego pędzelki i specjalnie wygięte wąskie szczoteczki z delikatnym włosiem spokojnie powinny podołać temu zadaniu. Do wycierania mokrej karoserii użyj specjalnej syntetycznej chłonnej irchy. Materiał, z którego została wytworzona, bywa niezwykle trwały i pozostawia powierzchnię wolną od smug oraz kłaczków, ograniczysz w ten sposób wielokrotne przecieranie karoserii, przez co wyeliminujesz ryzyko powstania, dużej ilości rys. Alternatywne osuszanie wykonujemy także dużymi ręcznikami.

 

Woski aplikujemy za pomocą bardzo prostego i jednocześnie genialnego narzędzia, czyli poduszko-rękawicy. Podczas polerowania użyj ściereczek z mikrofibry lub specjalnej rękawicy doskonale sprawdzającej się, gdy praca dobiegła końca, dobrze jest przejechać nią karoserię w celu zebrania miejscowego nalotu występującego czasami po procesie woskowania. Wilgotne szyby myj bez detergentów wspomnianą wcześniej chłonną irchą, suche zwykłą ściereczką oraz płynem. Najlepiej zastosować dedykowaną dysponującą rzadkim ściegiem znacznie ułatwiającym pielęgnację szkła. Do nadkoli i elementów zawieszenia wykorzystaj szczotki z gęstym i delikatnym włosiem, istnieją na rynku modele z krótką i długą rączką penetrujące trudno dostępne miejsca. O felgi zadbaj przy pomocy szczotek usuwających nalot hamulcowy, jak i specjalistycznych myjących powierzchniowe zabrudzenia. Obręcze lakierowane, polerowane, jeśli to konieczne potraktuj pędzelkiem, by ich nie zmatowić.

 

Nie warto stosować przedmiotów, które przypadkowo wpadną ci w dłonie. Istnieje wielu producentów wypuszczających specjalistyczne akcesoria wspomagające utrzymanie czystości. Za nieduże pieniądze możesz posiadać sprzęt znacznie przyśpieszający pracę, sprawiający, że stanie się ona bezpieczniejsza dla twojego pojazdu. Na sam koniec zadbaj jeszcze o czystość swoich przedmiotów to bardzo ważna rzecz.

 

Zobacz również:

 

Katalog polecanych marek detailingowych >>>

1


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność