Co to jest glinka?

W wyniku codziennego użytkowania pojazdu na lakierze zaczyna zbierać się coraz więcej ciężkiego do usunięcia osadu organicznego i przemysłowego utrudniającego szybkie odprowadzanie wody, niestety tradycyjne mycie nie podoła temu wyzwaniu. Woskowanie powłoki dodatkowo zakonserwuje zanieczyszczenia, a efekt z tak wykonanej pracy wywoła zapewne mieszane uczucia.

 

Wówczas zachodzi potrzeba przeprowadzenia złożonego procesu dekontaminacji lakieru, zajęcia wyjątkowo drobiazgowego wymagającego wygospodarowania sporej dawki wolnego czasu, ale o tym zagadnieniu porozmawiamy przy innej okazji. Glinka to specjalny, syntetyczny materiał polimerowy, który w połączeniu z płynem poślizgowym, jak magnes zbiera zapieczone cząsteczki brudu, pozostawiając powierzchnię lakieru gładką jak lustro. 100g tego skutecznego przypominającego nieco plastelinę materiału wystarczy, aby oczyścić dwa samochody średniej wielkości, oczywiście wszystko zależy od samego stopnia zabrudzenia, niejednokrotnie przedstawiona proporcja ulega zmianie, ponieważ każda osoba posiada swój indywidualny styl pracy. Rynek oferuje mnóstwo ciekawych pozycji, z mojej strony polecam „T-Cut Classic Clay Bar Kit”, „Meguiar's Smooth Surface Clay Kit” bądź „Mothers Clay Bar Kit”. Należą do grupy gotowych zestawów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić te produkty osobno. Możemy wtedy łatwiej dobrać ziarnistość glinki, czyli delikatną, średnią, a także twardą w zależności od powstałych zanieczyszczeń.

 

Zobacz również:

 

Katalog polecanych marek detailingowych >>>

Oczyszczanie lakieru preparatem Menzerna Control Cleaner >>>

Jak wykonać proces dekontaminacji lakieru >>>

10-04-2015 Cole   Poradnik glinka clay
2


Wesprzyj serwis »


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Postanowiłem przetestować glinkę na moim samochodzie, trzeba przyznać, że to naprawdę przydatna rzecz. Lakier po jej użyciu stał się gładki, wcześniej był szorstki i nie mogłem dojść z nim do ładu.

Nawigacja

Nasza społeczność