Szybcy jak diabli – A.J. Baime

Enzo Ferrari mając zaledwie 11 lat, mieszkał wspólnie ze swoją rodziną nad warsztatem samochodowym na przedmieściach Modeny. Często wymykał się, aby podziwiać rywalizację prywatnych kierowców startujących w 1 milowych zawodach o nazwie Record del Miglio, co prawda musiał przebyć pieszo aż 3 kilometry, ale widok wspaniałych maszyn połączony z niepowtarzalnym klimatem był zdecydowanie wart poniesionego wysiłku.

Recenzja Samochody klasyczne – Jonathan Wood

Już od jakiegoś czasu zbierałem się z zamiarem przedstawienia Państwu kolejnej ciekawej pozycji pt. „Samochody klasyczne” autorstwa znanego i doświadczonego dziennikarza motoryzacyjnego Jonathana Wooda. Co prawda album nie jest już dostępny w ciągłej sprzedaży, lecz można na niego natrafić w antykwariatach lub portalach aukcyjnych.

Recenzja książki Colin McRae Autobiografia Legendy WRC - Colin McRae,Derick Allsop

Gdy książka wydawnictwa SQN zatytułowana „Colin McRae Autobiografia Legendy WRC” pojawiła się w sprzedaży, jako wielki fan tego właśnie kierowcy wiedziałem, że muszę ją mieć. Jest bardzo ładnie wydana, wypukła czcionka z przodu, jak i z boku wygląda niezwykle atrakcyjnie. Jej autorami zostali Colin McRae oraz Derick Allsop. Zawiera bardzo ciekawe wprowadzenie, które wygłosił sam Tommi Makinen czterokrotny rajdowy mistrz świata w latach 1996-1999, opisuje w niej jakim zawodnikiem oraz człowiekiem był Colin i jak wspólnie emocjonowali się swoją pasją do motocykli.

Recenzja książki Sébastien Loeb. Mój Styl Jazdy - Sébastien Loeb

Kolejną pozycją, którą warto przeczytać jest książka wydawnictwa SQN pt. „Sébastien Loeb. Mój Styl Jazdy”. Posiada atrakcyjną wypukłą tytułową czcionkę zarówno z przodu, jak i z boku, a wewnątrz znajdują się zdjęcia z życia kierowcy. Sam autor nie był do końca przekonany, aby napisać omawianą publikację, wielokrotnie odrzucał propozycje, które spływały do jego biura. Jednak za sprawą sugestii Sébastiena Kellera, zaufanego dziennikarza motoryzacyjnego z jego rodzinnych stron, postanowił zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i to uczynić.

Recenzja Muscle cars. Samochody siłowe - Craig Cheetham

Od dłuższego czasu poszukiwałem ciekawej publikacji na temat klasycznych amerykańskich samochodów. Kilka egzemplarzy różnych encyklopedii motoryzacyjnych zaciekawiło mnie, jednak było tam zdecydowanie za mało modeli, które bardzo lubię. Od najmłodszych lat pasjonowałem się samochodami, ale nie przepadałem za egzotycznymi ani nowymi konstrukcjami. Zawsze kręciły mnie zapierające dech w piersiach klasyczne piękne linie samochodów typu „Muscle cars”.

Recenzja książki Droga 66 - Dorota Warakomska

Książka pt. „Droga 66” autorstwa Doroty Warakomskiej to kolejna niezwykle ciekawa pozycja w naszej domowej bibliotece, zdecydowanie warta uwagi. Szosa 66 nazywana „Główną drogą Ameryki”, która przebiegała przez takie stany jak: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, New México, Arizona, California. Wiodła z Chicago do Los Angeles, przechodziła również szereg modyfikacji mających na celu unowocześnienie jej, ale w końcu i na nią przyszedł czas, została wyparta przez dużo nowocześniejsze i bezpieczniejsze autostrady oraz drogi szybkiego ruchu.

Nawigacja

Nasza społeczność