Recenzja Need For Speed Undercover

Producentem i zarazem wydawcą gry „Need for Speed Undercover” została firma Electronic Arts. Nowe tytuły jednej z najsłynniejszych produkcji wyścigowych potrafią zaskakiwać z różnym skutkiem. W tym przypadku wrażenie jest jak najbardziej pozytywnie, za sprawą ciekawej fabuły niczym z dobrego filmu sensacyjnego.

 

Postanowiono odświeżyć nieco serię i pójść w zupełnie innym kierunku. Tym razem zostajemy zwerbowani ze względu na nieprzeciętne umiejętność radzenia sobie za kółkiem. W związku z tym dołączymy do federalnego oddziału, w którym będziemy rozpracowywać pewną przestępczą organizację od wewnątrz. Niczym Brian O'Conner w „The Fast And The Furious”, zresztą gra miała być zrealizowana w Hollywoodzkim stylu i wydaje mi się, że twórcy stanęli na wysokości zadania. Główny bohater przenika do świata nielegalnych wyścigów. Jako zakonspirowany agent działa na dwa fronty i bynajmniej nie jest to spacerek po parku. Wielokrotnie podczas wykonywania swoich czynności, zmuszony będzie uciekać lokalnej policji. Całe śledztwo nadzorowane jest przez agentkę Chase Lin, w którą wcieliła się aktorka Maggie Q, znana z takich filmów jak „Mission Impossible III” czy „Nikita”. Swojego sprzymierzeńca, znajdziemy także w osobie atrakcyjnej Pani mechanik o imieniu Carmen, postać ta grana jest przez aktorkę i piosenkarkę Christine Milian.

 

Miasto „Tri-City Bay”, w którym pojawił się 24 godzinny cykl. Składa się z czterech dzielnic połączonych ze sobą siecią autostrad. Lokacja przemysłowa to porty, fabryki oraz ogromne wieżowce w centrum, stanowiące nieodłączny element tej wielkiej metropolii. Na mapie zaznaczone będą najróżniejsze zadania, które dzielą się na wątki fabularne i poboczne. Tak jak w przypadku „Need For Speed Carbon” na miejsce przeznaczenia, możemy samodzielnie dojechać lub użyć szybkiej podróży. Przejdźmy teraz do trybów rozgrywki, wprowadzono tutaj kilka nowości. Jedną z nich jest „Bitwa na autostradzie”, polega na wyprzedzeniu swojego rywala na ponad 300 metrów. Moim zdaniem jednym z najciekawszych wyzwań w opisywanym tytule jest zatrzymywanie członków grup przestępczych. Oprócz znanych imprez takich jak: próba czasowa, w której należy dotrzeć do wyznaczonych bramek, przed upływem określonego czasu. Sprint, przejazd z jednego punktu do drugiego w jak najkrótszym czasie. Tor, jazda w kółko po wyznaczonym odcinku trasy wraz z grupą rywali. Możemy wziąć udział w bardziej nietypowych dyscyplinach, w których naszymi przeciwnikami zostaną sami policjanci. Wprowadzono także elementy znane z gier RPG, podczas wyścigów wzrastają umiejętności kierowcy, oraz właściwości jezdne samochodu. Niezwykle fajnym wyzwaniem w rozgrywce sieciowej jest tryb o nazwie „Policjanci i Złodzieje”. Gracze zostają podzieleni na dwie drużyny, które składają się z czterech uczestników. Zadaniem tych pierwszych jest przetransportowanie przesyłki z jednego punktu do drugiego. Natomiast ekipa numer dwa, musi uniemożliwić im tę misję. Autorzy wprowadzili nowy model jazdy wykorzystujący około 400 różnych parametrów. Zmiany daje się odczuć, jednak daleko mu do „Undergrounda 2”. Poprawiono także system uszkodzeń, który nie wpływa na zachowanie się pojazdu podczas jazdy, zastosowane efekty mają po prostu cieszyć oko.

 

„Need for Speed Undercover” wykorzystuje ten sam silnik, który został użyty w „Prostreet”, czyli„Heroic Driving Engine”. Grafika robi imponujące wrażenie, modele pojazdów odwzorowane są znakomicie. Udźwiękowienie stoi również na wysokim poziomie i nie można mu nic zarzucić. Bardzo spodobały mi się rozmowy policjantów dotyczące różnych zgłoszeń, trwają zarówno podczas pościgów, jak i spokojnej jazdy po mieście, naprawdę fajny szczegół, o którym warto wspomnieć. Zastosowany soundtrack dobrze współgra z rozgrywką.

 

Słyszałem i czytałem wiele niepochlebnych opinii odnośnie „Need for Speed Undercover”, że podobno jest to najgorszy tytuł z całej serii. Raczej nie mogę zgodzić się z tymi słowami. Podczas testów bawiłem się znakomicie. Według mnie to całkiem udany produkt trzymający klimat, który na pewno warto sprawdzić samemu.

  

Samochody:

 

Aston Martin DB9, Audi S4, Audi S5, Audi R8, Audi TT, BMW M3 E46, BMW M3 E92, BMW M6, Bugatti 16.4 Veyron, Cadillac CTS, Chevrolet Camaro Concept, Chevrolet Camaro SS, Chevrolet Chevelle SS, Chevrolet Corvette C6, Chevrolet Corvette Stingray, Dodge Challenger R/T, Dodge Challenger Concept (kolekcjonerska), Dodge Viper SRT-10 Coupé, Ford Escort RS Cosworth, Ford Focus ST, Ford GT, Ford Mustang GT, Ford Shelby GT500, Ford Shelby GT500 KR, Koenigsegg CCX (kolekcjonerska), Lamborghini Gallardo LP 560, Lamborghini Murcielago LP640, Lexus IS-F, Lotus Elise, Mazda RX-7, Mazda RX-8, Mazda Mazdaspeed3, Mitsubishi Lancer Evolution IX, Mitsubishi Lancer Evolution X, Mercedes-Benz CLS, Mercedes-Benz SL65 AMG (kolekcjonerska), Mercedes-Benz SLR Mclaren, Nissan 240SX, Nissan 370Z, Nissan Skyline R34, Nissan GT-R R35, Nissan Silvia S 15, Pagani Zonda F, Plymouth Hemi Cuda, Pontiac GTO, Pontiac Solstice GXP, Porsche Cayman S (kolekcjonerska), Porsche 911 Turbo, Porsche 911 GT2, Porsche 911 GT3, Porsche Carrera GT, Renault Megane Coupe, Toyota Supra, Volkswagen Golf V R32, Volkswagen Scirocco.

 

Zobacz również:

 

Recenzja Need For Speed Hot Pursuit II >>>

Recenzja Need For Speed Underground >>>

Recenzja Need For Speed Underground 2 >>>

Recenzja Need For Speed Most Wanted >>>

Recenzja Need For Speed Carbon >>>

Recenzja Need For Speed The Run >>>

Zagłosuj na grę Need For Speed Undercover >>>

Wymagania sprzętowe Need For Speed Undercover >>>

 

  

04-04-2015 Cole   Need For Speed
1


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność