WTCR Wyścig w Czechach 8-10.10.2021

Tegoroczny sezon pomału dobiega końca, a my dotarliśmy już do rundy 9 i 10, pomimo tego rywalizacja trwa w najlepsze. Autodrom Most leży na północ od Pragi, jego dystans wynosi 4.212 km, posiada mieszaninę średnich oraz szybkich zakrętów, może pochwalić się również długą prostą startową, która prowadzi ku ciasnej szykanie.

WTCR Wyścig na Węgrzech 21-22.08.2021

Pogoda na węgierskim torze dopisywała, wielu kierowców musiało chronić się pod parasolami przeciwsłonecznymi, unikając w ten sposób nagrzewania ich niepalnych kombinezonów, wspólnie dotarliśmy już do 7 i 8 rundy pucharu WTCR. Mogyoród Versenypálya leży niedaleko Budapesztu, jego dystans wynosi 4.381 km, dysponuje ciasnymi zakrętami, nie brakuje tu również szybkich podjazdów.

WTCR Wyścig w Hiszpanii 9-11.07.2021

Tym razem zawitaliśmy do Hiszpanii, aby wspólnie emocjonować się rundami pucharu WTCR o numerze 5 i 6. MotorLand Aragón leży niedaleko urokliwego miasta Alcañiz, jego dystans wynosi 5.345 km, to właśnie tutaj mogliśmy między innymi obejrzeć zakończenie sezonu 2020.

WTCR Wyścig w Portugalii 26-27.06.2021

Wspólnie z kierowcami odwiedziliśmy słoneczną Portugalię, gdzie rozgrywana była 3 i 4 eliminacja pucharu WTCR. Circuito do Estoril liczy sobie 13 zakrętów, posiada ponad 4 km długości, uważam, że całkiem swobodnie można nazwać go klasycznym torem.

WTCR Wyścig w Niemczech 3-5.06.2021

Po długiej przerwie powracamy wspólnie do pucharu WTCR, moje relacje z tej serii stanęły pod znakiem zapytania ze względu na niewielką ilość wolnego czasu, jednakże podjąłem decyzję, aby dalej ją kontynuować. Nürburgring Nordschleife to legendarny wyjątkowo techniczny obiekt o sporym dystansie przekraczającym 25 km. Pomimo ogromnej powierzchni jest stosunkowo wąski, a w wielu obszarach przypomina nieco tor uliczny.

Zakończenie pucharu WTCR w sezonie 2020

Ponownie odwiedzimy słoneczną Hiszpanię i zlokalizowany tu tor MotorLand Aragón o dystansie 5.345 km, aby poznać zwycięzcę tegorocznego pucharu WTCR. Podczas Q3 wielki pech dopada Jeana-Karla Vernay już na pierwszym zakręcie francuski kierowca prezentuje widowiskowy rajdowy poślizg, omijając dodatkowo stertę opon, powodem tego zdarzenia są najprawdopodobniej zbyt chłodne opony.

WTCR Wyścig w Hiszpanii 31-01.11.2020

Przedostatnia runda przywitała kierowców przepięknymi warunkami atmosferycznymi, wspólnie zawitaliśmy na hiszpański tor MotorLand Aragón o dystansie 5.345 km, co ciekawe zakończenie sezonu będzie najprawdopodobniej rozgrywane w tym samym miejscu. Już podczas Q3 wielki pech dopada Nathanaela Berthon, powodem defektu była niesprawna półoś, inżynierowie są zmuszeni wymienić również jednostkę napędową.

WTCR Wyścig na Węgrzech 17-18.10.2020

Po emocjonującym wyścigu na Słowacji przyszła pora, aby odwiedzić węgierski tor Hungaroring o dystansie 4.381 km. Nawierzchnia tym razem była mokra, ale nie aż tak jak podczas poprzedniej rundy, dobrze wystartował Attila Tassi. Esteban Guerrieri rozpoczynający zmagania z pole position utrzymuje prowadzenie, odpierając liczne naciski ze strony jadącego bardzo szybko Yanna Ehrlachera.

WTCR Wyścig na Słowacji 10-11.10.2020

Slovakia Ring to długi, całkiem techniczny obiekt o dystansie 5.9 km. Aura przywitała zawodników mało sprzyjającymi warunkami, było ślisko i dość chłodno, bo zaledwie 11 stopni Celsjusza. Sporo teamów zastosowało swego rodzaju mix oponowy, zakładając slicki na przód, a deszczówki z tyłu licząc po cichu, że nawierzchnia nie będzie wysychała zbyt szybko.

WTCR Wyścig w Niemczech 24-26.09.2020

Kolejna runda WTCR rozpoczęła się nieoczekiwanym wycofaniem samochodów marki Hyundai, powodem tego były dość krzywdzące wytyczne regulaminu dotyczące dodatkowego balastu oraz wymaganego prześwitu. Nürburgring Nordschleife to legendarny wyjątkowo techniczny obiekt o sporym dystansie przekraczającym 25 km. Pomimo ogromnej powierzchni jest stosunkowo wąski, a w wielu obszarach przypomina nieco tor uliczny.

Nawigacja

Nasza społeczność