Recenzja The Dukes of Hazzard (Diukowie Hazzardu)

W naszej kolekcji filmów drogi nie może zabraknąć bardzo fajnej adaptacji kinowej, słynnego szczególnie w Stanach, serialu o nazwie „The Dukes of Hazzard”. Wyreżyserował go Jay Chandrasekhar. Jest to już druga część opowiadająca o słynnej rodzinie Duków. Cała historia rozgrywa się w spokojnym miasteczku „Hazzard County”, gdzie dni płyną leniwie, no, chyba że zaliczasz się do osób rozwożących bimber potężnym Dodgem Chargerem zwanym „General Lee”. Ponieważ tym właśnie zajmują się dwaj kuzyni Luke i Bo Duke.

Recenzja Vanishing Point (Znikający punkt)

W naszej domowej wideotece nie może zabraknąć ekranizacji pt. „Znikający punkt” z ang. (Vanishing Point), jest to słynny film drogi z 1971 roku i zdecydowanie zasługuje dziś na miano kultowego. Był drugim, po Swobodnym jeźdźcu, nawiązującym do idei niczym nieskrępowanej wolności. Bohater, w którego wcielił się Barry Newman, jest odznaczonym weteranem wojny wietnamskiej, służył również w policji. Podczas służby partner Kowalskiego próbuje zgwałcić dziewczynę, on jednak interweniuje, pozwalając jej uciec. Najprawdopodobniej właśnie z tego powodu traci pracę.

Recenzja Mad Max The Road Warrior (Mad Max wojownik szos)

„Mad Max The Road Warrior” powstał w roku 1981, został wyreżyserowany przez Georgea Millera. W postać głównego bohatera wcielił się Mel Gibson. Część druga rozpoczyna się prologiem; w którym narrator informuje nas, że świat zmierza ku końcowi. Miasta, które znamy przestały istnieć z powodu niedoborów energii, doszło do destabilizacji kraju. „Dwa potężne wojownicze plemiona rozpoczęły wojnę, lecz już nic nie było w stanie powstrzymać tragedii, na drogach rozpętało się istne piekło. Przeżyli tylko ci, którzy potrafili brutalnie rabować i bez skrupułów siać zniszczenie”.

Recenzja Mad Max

„Mad Max” to jeden z moich ulubionych filmów powstał w roku 1979, wyreżyserowany przez Georgea Millera. W postać głównego bohatera wcielił się jeszcze mało znany Mel Gibson. Akcja filmu przenosi nas do futurystycznej Australii. Członek gangu motocyklowego, o pseudonimie „Night Rider” zbiegł z aresztu, zabijając jednego ze śledczych, a teraz próbuje uciec wraz ze swoja dziewczyną patrolowi autostradowej federalnej jednostki policji, w skradzionym „MFP Pursuit Special”. Choć udaje mu się uniknąć zatrzymania przez pierwsze jednostki, nie wie, że kawałek dalej czeka na niego Max Rockatansky.

Recenzja Fast And Furious 5 (Szybcy i wściekli 5)

Przyszedł czas na piątą już odsłonę słynnej serii tym razem pt. „Fast And Furious 5” (Szybcy i wściekli 5). Reżyserem filmu został Justin Lin, a scenariusz napisał Chris Morgan. Za każdym razem jak słyszę, że powstaje nowa część, zastanawiam się, czy to nie będzie, mówiąc kolokwialnie, totalna klapa. Jednak i tym razem producenci pozytywnie zaskakują swoimi pomysłami. Nie ukrywam, że jest to jeden z moich ulubionych filmów, a więc zaczynamy!!! Akcja rozgrywa się tym razem w Rio De Janeiro, ale zanim opowiem dalszą historię, przenieśmy się wstecz a dokładnie do historii, która miała miejsce w „Fast And Furious”.

Recenzja Fast And Furious (Szybko i wściekle)

Oglądając zwiastun czwartej części „Szybko i Wściekle”, miałem mieszane uczucia. Pomyślałem, że stało się to, co z innymi filmami. Czyli w miarę kręcenia kolejnych części traciły one na wartości. Wspominałem już o tym w poprzednich artykułach. Jednak nie jestem na szczęście człowiekiem oceniającym po pozorach, postanowiłem obejrzeć bądź co bądź jeden z moich ulubionych tytułów i zdecydowanie się nie zawiodłem. „Fast And Furious” jest jakby kontynuacją części drugiej. Znowu w akcji zobaczymy starą ekipę, a więc Dominica i Briana, poznajemy w niej również Hana, który jak wiadomo, zginął w wypadku samochodowym w Tokyo.

Recenzja The Fast And The Furious Tokyo Drift (Szybcy i wściekli Tokyo drift)

Gdy usłyszałem o nowej części sagi „Szybcy i Wściekli”. Zaintrygowało mnie to, ponieważ jak wiadomo, różnie bywa z tego typu produkcjami filmowymi i kolejne odsłony mogą być dla nich wyłącznie równią pochyłą zmierzającą do katastrofy. W tym przypadku moją uwagę zwróciło słowo „Drift”. I po obejrzeniu nie zawiodłem się, twórcy filmu poszli, w zupełnie innym kierunku nie mamy tutaj do czynienia z wyścigami na 1/4 mili a z pokazową dyscypliną sportu, jaką jest „Drifting”. Reżyserem filmu został Justin Lin, natomiast scenariusz tworzyli Chris Morgan, Alfredo Botello, Kario Salem.

Recenzja 2Fast 2Furious (Za szybcy za wściekli)

Historia „2Fast 2Furious” rozgrywa się w słonecznym Miami zaraz po wydarzeniach mających miejsce w „The Fast And The Furious”. Agenci FBI usiłują aresztować Cartera Verone, biznesmena, który pod przykrywką prowadzenia interesów importu i eksportu towarów pracuje dla międzynarodowego kartelu piorącego brudne pieniądze. Chociaż urząd celny obserwuje go od ponad roku, odkryto jedynie powiązania z nielegalnymi wyścigami samochodowymi. Stróże prawa podczas jednej z takich imprez aresztują Briana O'Connora. Który nie jest już policjantem. Stracił prace z powodu wypuszczenia na wolność Dominica Toretto.

Recenzja The Fast And The Furious (Szybcy i wściekli)

Reżyserem „The Fast And The Furious” został Rob Cohen, natomiast scenariusz tworzyli Gary Scott Thompson, David Ayer, Erik Bergquist. Brian O'Conner alias Brian Spilner prowadzi śledztwo, pracując pod przykrywką jako sprzedawca akcesoriów tuningowych, w sklepie zaopatrującym wszystkich podejrzanych o napady na ciężarówki. Dominic Toretto to przywódca jednego z rywalizujących gangów „Street racerów”. Jest on właścicielem warsztatu oraz przydrożnej knajpki. A wieczorami spędza wolny czas, biorąc udział w ulicznych wyścigach. Podczas nalotu na tego typu nielegalne zgromadzenie, Brian ratuje Dominica przed policją.

Recenzja Gone in 60 Seconds (60 sekund)

„Gone In 60 Seconds” to amerykański film drogi z 1974 roku. Szanowany agent ubezpieczeniowy wraz ze swoją grupą przyjaciół potrafi wykonać nawet najtrudniejsze zlecenia, powszechnie uważane za niewykonalne. Film mocno wbił się w pamięć za sprawą spektakularnej sceny pościgowej, w której rozbito 93 pojazdy w przeciągu 34 minut. Maindrian Pace jest poważnym badaczem ubezpieczeniowym, tylko kilka zaufanych osób wie, że jest liderem grupy profesjonalnych złodziei samochodów. Pewnego dnia jeden z narkotykowych bossów z Ameryki Południowej oferuje jego grupie 400.000,00 $. Muszą dostarczyć mu 48 samochodów w ciągu pięciu dni.

Nawigacja

Nasza społeczność