Ford Mustang samochód legenda 1964 – 1967

„Ford Mustang” to prawdziwa legenda i bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawanych samochodów na świecie. Jest swego rodzaju fenomenem, ponieważ osoby, które nie interesują się zbytnio motoryzacją, potrafią mniej więcej skojarzyć nazwę oraz sylwetkę tego pięknego klasyka. Lee Iacocca miał pewną wizję stworzenia projektu skierowanego dla osób mających potrzebę wolności i szybkiej jazdy.

Dodge Viper RT/10 fascynująca żmija 1992

Lata dziewięćdziesiąte przyniosły wiele ciekawych projektów związanych z motoryzacją, a w 1993 roku wyszedł nowy serial pt. „Viper”, byłem wtedy jeszcze bardzo młody i pamiętam, że oszalałem na jego punkcie. Oficjalnie omawiany model zaistniał w 1992 roku, miał on być produktem prostym takim jak samochody niegdyś bez niepotrzebnych dodatków i systemów wspomagania. Prezes Chryslera entuzjasta starej motoryzacji Bob Lutz dość szybko zatwierdził propozycję produkcji.

Chevrolet Camaro Z28 połykacz Mustangów 1967 - 1969

Chevrolet Camaro to kolejny wspaniały samochód produkowany przez General Motors. Został wprowadzony na rynek w 1966 r. Miał on być odpowiedzią dla tak popularnego i uwielbianego przez wszystkich legendarnego „Forda Mustanga”. Dzielił podwozie oraz większość części z „Pontiaciem Firebird”, zresztą nie trudno się tego domyślić porównując oba pojazdy, podobieństwa widać jak na dłoni.

Buick Riviera ulubiony pojazd Raya Vecchio 1971 - 1973

Buick Riviera 1971 to mój kolejny samochód marzeń, który pokochałem, będąc jeszcze dzieckiem. A wszystko to za sprawą serialu „Due south” i kierowcy tego pięknego krążownika Raya Vecchio. Tak właśnie Amerykanie wyobrażali sobie sportowy pojazd w stylu coupe. Z całą pewnością posiada jedną z najbardziej odważnych i zarazem pięknych brył nadwoziowych, jakie udało mi się do tej pory zaobserwować.

Bmw E30 M3 piękno i doskonałe prowadzenie

Bmw E30 M3 to wyjątkowy egzemplarz przez wielu uważany za najlepszą i najładniejszą „M3” w całej historii marki. Jest także legendą wyścigów DTM. Została zaprojektowana na bazie seryjnego modelu. Osoby, które zetknęły się z tym pojazdem w jego seryjnej wersji wiedzą, że prowadzi się on rewelacyjnie. Samochód jest niezwykle stabilny i potrafi wybaczyć nawet duże błędy, popełnione przez jego właściciela.

Plymouth Barracuda połykacz prostych 1970 - 1974

Plymouth Barracuda należąca do koncernu Chrysler jest następnym w kolejce wspaniałym samochodem, którego zdecydowanie nie może zabraknąć właśnie w tym dziale. Została zaprojektowana jako odpowiedź na cieszącego się wielkim sukcesem Forda Mustanga. To pojazd bliźniaczo podobny do słynnego Challengera różni się od niego kilkoma szczegółami, model ze stajni Dodgea posiada nieco większy rozstaw osi.

Ford Mustang GT500 Eleanor

GT 500 to już prawdziwa legenda za sprawą filmu „Gone in 60 Seconds”. Nie byłby nią, gdyby nie model „GT 350 Shelby”, który posłużył do budowy tego „Super Muscle Cara”. Silnik 428 cid, czyli aż 7 litrów pojemności skokowej, oczywiście V8. Wszyscy ci, którzy kochają, piękne klasyki muszą bez mrugnięcia okiem stwierdzić, że ten pojazd to prawdziwe dzieło sztuki wywołujące mnogość pozytywnych emocji.

Nawigacja

Nasza społeczność