Ford Mustang samochód legenda 1964–1967

„Ford Mustang” to prawdziwa legenda i bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawanych samochodów na świecie. Jest swego rodzaju fenomenem, ponieważ osoby, które nie interesują się zbytnio motoryzacją, potrafią mniej więcej skojarzyć nazwę oraz sylwetkę tego pięknego klasyka. Lee Iacocca miał pewną wizję stworzenia projektu skierowanego dla osób mających potrzebę wolności i szybkiej jazdy.

Dodge Viper RT/10 fascynująca żmija 1992

Lata dziewięćdziesiąte przyniosły wiele ciekawych projektów związanych z motoryzacją, a w 1993 roku wyszedł nowy serial pt. „Viper”, byłem wtedy jeszcze bardzo młody i pamiętam, że oszalałem na jego punkcie. Oficjalnie omawiany model zaistniał w 1992 roku, miał on być produktem prostym takim jak samochody niegdyś bez niepotrzebnych dodatków i systemów wspomagania. Prezes Chryslera entuzjasta starej motoryzacji Bob Lutz dość szybko zatwierdził propozycję produkcji.

Chevrolet Camaro Z28 połykacz Mustangów 1967-1969

Chevrolet Camaro to kolejny wspaniały samochód produkowany przez General Motors został wprowadzony w 1966 roku. Miał on być odpowiedzią dla tak popularnego i uwielbianego przez wszystkich Forda Mustanga. Dzielił podwozie oraz większość części z Pontiaciem Firebird, zresztą nie trudno się tego domyśleć porównując oba pojazdy, są najzwyczajniej do siebie bardzo podobne.

Buick Riviera ulubiony pojazd Raya Vecchio 1971-1973

„Buick Riviera” to kolejny samochód marzeń, który pokochałem, będąc jeszcze dzieckiem a wszystko to za sprawą serialu „Due south” i kierowcy tego pięknego krążownika Raya Vecchio. Tak właśnie Amerykanie wyobrażali sobie sportowe coupe, bezsprzecznie mogące pochwalić się jedną z najbardziej odważnych brył nadwoziowych biorąc pod uwagę tamten szalony okres motoryzacji.

Bmw E30 M3 piękno i doskonałe prowadzenie

„Bmw E30 M3” to wyjątkowy egzemplarz przez wielu uważany za najlepszą i najładniejszą tego typu konstrukcję w całej historii marki. Jest również legendą wyścigów DTM, została zaprojektowana na bazie seryjnego modelu, osoby mające styczność z tym pojazdem wiedzą, że prowadzi się on stabilnie i potrafi wybaczyć nawet spore błędy, popełnione przez kierowcę.

Plymouth Barracuda połykacz prostych 1970 - 1974

„Plymouth Barracuda” należąca do koncernu Chrysler jest następnym w kolejce wspaniałym samochodem, którego zdecydowanie nie mogło tu zabraknąć. Stanowiła konkurencję dla popularnego Forda Mustanga, to konstrukcja przypominająca słynnego Challengera różni się od niego kilkoma szczegółami, między innymi Dodge posiada nieco większy rozstaw osi.

Ford Mustang GT500 Eleanor

„Ford Mustang GT 500” to już prawdziwa legenda za sprawą filmu „Gone in 60 Seconds” oraz swojego protagonisty, czyli modelu GT 350 Shelby, który posłużył do budowy tego super muscle cara. Dźwięk silnika V8 428 cid, 7 litrów pojemności skokowej zachwyca wszystkich kochających piękno klasycznej myśli technicznej.

Nawigacja

Nasza społeczność