Sébastien Loeb łowca tytułów

Sébastien Loeb urodził się w 1974 roku, pochodzi z Haguenau. Zaliczany do najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych na świecie dziewięciokrotny mistrz „WRC”. Połączenie jego umiejętności, Citroena Xsara WRC z wieloletnim doświadczeniem pilota Daniela Eleny tworzy idealny przepis na końcowy sukces. 78 zwycięstw w mistrzostwach i wiele innych rekordów między innymi wygranie wszystkich odcinków specjalnych na jednym rajdzie z rzędu. Jest również samodzielnym liderem pod względem odniesionych zwycięstw.

Juha Kankkunen

Juha Kankkunen urodził się w 1959 roku, pochodzi z Laukaa. Zaliczany jest do najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych kierowców, czterokrotny mistrz i zdobywca 23 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata” posiada w Finlandii swoją ulicę nazwaną jego imieniem. Już jako dziecko miał dryg do samochodów. Zauważył to jego ojciec, który interesował się sportami motorowymi i postanowił rozwinąć jego pasję poprzez naukę kontrolowania pojazdu na śliskich nawierzchniach, to były jego pierwsze rajdowe szlify.

Carlos Sainz „El Matador”

Carlos Sainz to znany kierowca rajdowy pochodzący z Hiszpanii urodził się w 1962 roku. Zaliczany jest do najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych zawodników, dwukrotny mistrz i zdobywca 26 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata”. Nie każdy wie, że studiował prawo, lecz postanowił wybrać coś, co jest zdecydowanie bliższe jego sercu. Gdy patrze na jego osiągnięcia, wydaje mi się, że podjęta decyzja była jak najbardziej właściwa.

Colin McRae 1968-2007

Colin Steele McRae to znakomity i legendarny kierowca rajdowy pochodzący ze Szkocji urodził się w 1968 roku. Zaliczany jest do grona najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych zawodników posiadającym na swoim koncie jeden tytuł oraz 25 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata”. Fascynację do motoryzacji odziedziczył w genach po swoim ojcu Jimmym pięciokrotnym mistrzu Wielkiej Brytanii, może nie każdy to wie, ale uwielbiał jednoślady, tak samo, jak jego brat Alister.

Didier Auriol „Flying Frog”

Didier Auriol urodził się w 1958 roku, pochodzi z Montpellier. Ten niezwykle sympatyczny zawodnik ma na swoim koncie jeden tytuł oraz 20 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata”. Pasja do szybkiej jazdy tkwiła w nim od zawsze, zatrudnił się nawet jako kierowca karetki. Początki w tym sporcie bywają niezwykle trudne, szczególnie gdy nie dysponujemy odpowiednio zasobnym portfelem, jednak ciężka praca opłaciła się i zaczęła przynosić wymierne korzyści.

Gilles Panizzi "Król nawierzchni asfaltowych"

Gilles Panizzi urodził się w 1965 roku, pochodzi z Rocquebrune. Ten niezwykle szybki i żywiołowy zawodnik niemal do perfekcji opanował poruszanie się po nawierzchniach asfaltowych. Posiada na swoim koncie 14 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata”. Niestety nigdy nie wywalczył tytułu WRC, był natomiast dwukrotnym mistrzem Francji. Zalicza się do grona tych kierowców, którzy potrafią emanować swoją pasją i zarażać nią innych.

Marcus Gronholm

Marcus Gronholm urodził się w 1968 roku, pochodzi z Kauniainen. Ten niezwykle ambitny zawodnik ma na swoim koncie dwa tytuły oraz 30 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata”. Jak większość zawodowych kierowców rajdowych, czy też wyścigowych. Tak i on szkolił się od najmłodszych lat, jednocześnie rozwijał swoją pasję, nabierając potrzebnego doświadczenia.

Petter Solberg „Mr. Hollywood”

Petter Solberg urodził się w 1974 roku, pochodzi z Askim. Ten niezwykle sympatyczny i zarazem energiczny zawodnik ma na swoim koncie jeden tytuł oraz 13 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata”. Nie każdy wie, że swoją karierę w sportach motorowych rozpoczynał w „Rallycrosie” oraz „Hillclimbie” odnosząc tam wiele sukcesów. Jeździł wtedy Fordem Escortem Mk2, a także Volvo 240.

Richard Burns 1971-2005

Richard Burns urodził się w 1971 roku, pochodzi z Reading. Ten niezwykle ambitny zawodnik ma na swoim koncie jeden tytuł oraz 10 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata”. Pasja do szybkiej jazdy tkwiła w nim od najmłodszych lat. Jego pierwszą rajdową bronią był Talbot Sunbeam. Pomocną dłoń wyciąga do niego David Williams, który chce, aby wystartował w „Pucharze Peugeota” modelem 205 GTI, młody kierowca nie zawodzi, wygrywając go.

Tommi Mäkinen legenda rajdów

Tommi Mäkinen urodził się w 1964 roku, pochodzi z Puuppola. Zaliczany jest do najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych kierowców, czterokrotny mistrz i zdobywca 24 zwycięstw w „Samochodowych Rajdowych Mistrzostwach Świata”, człowiek o spokojnym usposobieniu oraz ambitny perfekcjonista. Dobry przyjaciel niestety zmarłego już Colin McRae wspólnie dzielili się swoją pasją do motocykli.

Nawigacja

Nasza społeczność