Retro granie Colin McRae Dirt

Powróćmy nieco do przeszłości, aby przypomnieć sobie pierwszego „Dirta”, deweloperzy od tego właśnie momentu postanowili porzucić tradycyjne mistrzostwa znane z poprzednich odsłon na rzecz większej ilości mocno zróżnicowanych rajdów. Znana wszystkim firma Codemasters została zarówno producentem, jak i wydawcą omawianego tytułu.

Recenzja Dirt 3

Dirt 3 został stworzony przez znaną na całym świecie firmę Codemasters Software, która jest zarazem producentem, jak i wydawcą opisywanej gry. Twórcy w dalszym ciągu postanowili kontynuować koncepcję zawodów rozgrywanych w „Colin McRae Dirt 2”. Jednak sporo rzeczy zostało okrojone, zrezygnowano z elementów fabularnych opowiadających o karierze nowego kierowcy i charakterystycznego „Campera” pełniącego funkcję zarówno środka transportu, jak i miejsca zamieszkania.

Recenzja Colin McRae Dirt 2

Colin McRae Dirt 2 został stworzony przez znaną na całym świecie firmę Codemasters Software, która jest zarazem producentem, jak i wydawcą gry. Twórcy postanowili podążyć trochę inną ścieżką. I wydaje mi się, że ten zabieg udał im się znakomicie. Nie doświadczymy tutaj standardowych rajdów, jak to miało miejsce w poprzednich seriach. Mówiąc o standardowych, mam na myśli te zaliczane do mistrzostw „WRC”. Tym razem przyjrzymy się bliżej rywalizacji w „X-games”.

Recenzja WRC FIA World Rally Championship 4

Jak co roku, na moje biurko trafia nowa odsłona oficjalnej gry samochodowych rajdowych mistrzostw świata pod nazwą „WRC FIA World Rally Championship”, tym razem oznaczona numerem 4. Producentem tytułu zostało studio Milestone, natomiast wydawcą gry jest firma Bigben Interactive. Programiści za każdym razem biorą pod uwagę opinię użytkowników i starają się wprowadzać zmiany, aby uczynić swój produkt lepszym.

Recenzja WRC FIA World Rally Championship 3

Na moje biurko zawitała oficjalna gra samochodowych rajdowych mistrzostw świata „WRC FIA World Rally Championship 3”. Stworzoną przez firmę Milestone, której wydawcą jest Black Bean Games. Po obejrzeniu bardzo fajnego intra moim oczom ukazało się komiksowe menu zupełnie inne niż w poprzednich seriach, nawiązujące trochę do starych tytułów sprzed lat. Zastosowany zabieg jest całkiem fajnym smaczkiem.

Recenzja WRC FIA World Rally Championship 2

WRC FIA World Rally Championship 2 to kontynuacja licencjonowanego produktu z roku 2010. Więc po tytule możemy spodziewać się dużej dawki realizmu zarówno, jeśli chodzi o rajdy w mistrzostwach świata, jak i cechy mające wpływ na zachowanie pojazdu podczas jazdy. Twórcy części drugiej postanowili urozmaicić rozgrywkę, dodając rozbudowane zaplecze ekonomiczne. Producentem tytułu zostało studio Milestone, natomiast wydawcą gry jest firma Black Bean Games.

Recenzja WRC FIA World Rally Championship

Kiedy nowe dziecko studia Milestone wpadło w moje ręce z lekkim podekscytowaniem czekałem na pierwszy przejazd, wydawcą gry jest firma Black Bean Games. Otrzymujemy produkt licencjonowany, więc spodziewałem się fizyki jazdy na wysokim poziomie i trzeba przyznać, że tak naprawdę jest. Kiedyś niepodważalnym zwycięzcą był „Colin McRae Rally 1.0”, a następnie 2.0, niestety wraz z nową serią uległo to zmianie. Trzeba było czegoś nowego, dla osób, które wolą mieć lepszą grywalność od fajerwerków graficznych i właśnie to do zaoferowania ma tytuł pt. „FIA WRC World Rally Championship”.

Recenzja Colin McRae Rally 04

„Colin McRae Rally 04” to dzieło brytyjskiego studia Codemasters, które jest zarazem producentem, jak i wydawcą opisywanego tytułu. Czy nowe dziecko oznaczone numerem 04 będzie w stanie przyćmić swoich poprzedników? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, wiadomo, że od czasu jedynki i dwójki sprzęt mocno ruszył do przodu i pod względem graficznym nowy Colin zdecydowanie wygrywa ten pojedynek. Jednak fizyka jazdy nie jest już taka dobra, jak miało to miejsce choćby „Colin McRae Rally 2.0”.

Recenzja Colin McRae Rally 2.0

„Colin McRae Rally 2.0” to dzieło brytyjskiego studia Codemasters, które jest zarazem producentem i wydawcą opisywanego tytułu. Z niecierpliwością czekałem na ten produkt, gdy nareszcie wpadł w moje ręce, przez długie godziny nie mogłem oderwać się od komputera. Tworząc Colina 2.0, programiści bardzo wysoko ustawili poprzeczkę zarówno dla konkurencji, jak i samych siebie, planując w przyszłości kolejne odsłony serii. Poprawiając już i tak bardzo dobrą fizykę jazdy oraz model zniszczeń.

Recenzja Colin McRae Rally 1.0

„Colin McRae Rally 1.0” to dzieło brytyjskiego studia Codemasters będącego zarazem producentem, jak i wydawcą omawianego tytułu. W tamtym okresie był produktem przecierającym wirtualne szlaki, wyznaczał standardy i robił piorunujące wrażenie. Fizyka jazdy, uszkodzenia karoserii, oraz zmienne warunki pogodowe, w których pojazd pokryty był pyłem lub błotem w zależności od nawierzchni, po której podróżował. Powodowało, że gracz mógł poczuć prawdziwe emocje związane z rajdami. U części z was może pojawić się uśmiech na twarzy, ale jak na możliwości, ówczesnego sprzętu, gra była naprawdę realistyczna.

Nawigacja

Nasza społeczność