Freightliner Cascadia American Truck Simulator

Co prawda miałem nieco inne plany na ten artykuł, ale deweloperzy z czeskiego studia SCS Software hucznie zapowiedzieli nowy ciągnik siodłowy Freightliner Cascadia, dlatego nie mogłem odmówić sobie możliwości jego omówienia.

 

Jest to obecnie siódma marka zasilająca „American Truck Simulator”, zdecydowanie zaliczymy ją do grona konstruktorów ceniących sobie współczesny design. Elementy elastyczne biegnące wzdłuż progów pojazdu, podobnie jak w futurystycznym Mack Anthem obniżają wizualnie tę zwartą sylwetkę a dodatkowy pakiet aerodynamiczny tylnej osi oraz przy końcach przedziału sypialnianego redukuje opory powietrza, co przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa. Producent oferuje cztery podstawowe rodzaje kabiny: Day Cab, 48 Sleeper, Sleeper XT, 72 Sleeper RR i oczywiście personalizację indywidualną. Wewnątrz niej znajdziemy biało żółte podświetlenie wskaźników. Bogatsza wersja wyposażenia dysponuje pokaźnymi schowkami, składanym wygodnym łóżkiem, pod którym zamontowano stolik z fotelami. Dwa odcienie tapicerki (brązowy, szary) występują jednakowo podczas wyboru wersji Standard, a także Elite zawierającej nieco więcej detali aspirujących do miana premium, oprócz tego nie zabraknie nawigacji, kuchenki mikrofalowej tudzież lodówki. Dodatki takie jak klamki, grill, lusterka czy zderzaki możemy wybrać np. w chromie, odnajdziemy tutaj ramę krótką, średnią, długą i dwa rodzaje napędów 6×2, 6×4, ten parametr ma również wpływ na pojemność zbiorników. Cummins X15 605 to najmocniejsza jednostka napędowa legitymująca się momentem obrotowym 2050 lb-ft (2779 Nm) przy 1150 rpm, moc 605 KM (451 kW). Skrzynie producentów Eaton, Detroit czy Allison pozwalają dobrać różne dyferencjały, przełożenia oraz preferowaną ilość biegów. Opcjonalne światła ostrzegawcze umieszczono po bokach kabiny, aby nie zwiększać wysokości pojazdu.

 

Dane techniczne, indywidualna konfiguracja Freightliner Cascadia za 204,590$:

 

Podwozie: long 6×4

Kabina: 72 Sleeper RR

Sterowanie: lewostronne

Wiele dodatkowych zmian stylistycznych

 

Moc silnika: Cummins X15 605, 605 KM (451 kW)

Moment obrotowy: 2050 lb-ft (2779 Nm) / 1150 rpm

Skrzynia biegów: 18-biegowa Eaton FO-22E318B-VXP z retarderem

Przełożenia biegów: pierwszy - 14,40 / ostatni - 0,73

Dyferencjał: 3,25

Zbiornik paliwa: 240 galonów

 

Zobacz również:

 

Western Star 49X American Truck Simulator >>>

Mack Anthem American Truck Simulator >>>

Peterbilt 579 Duty Cabin kolejne zmiany - American Truck Simulator >>>

Mój nowy Kenworth T680 Mid Roof Sleeper - American Truck Simulator >>>

Mój Peterbilt 579 Duty Cabin - American Truck Simulator >>>

2


Dodaj komentarz

Komentarze

  • McQueen na to nie licz, zostają Ci wyłącznie mody zawierające nowe modele ciężarówek, które są naprawdę dobre i warto się do nich przekonać.

  • Wiem Dalton, miałem na myśli bardziej wygląd, ale chciałbym, żeby twórcy dodali kilka klasycznych ciężarówek.
  • McQueen ten Twój Peterbilt 389 jest klasyczny, ale tylko pozornie. Tak naprawdę to współczesna ciężarówka w starym opakowaniu.
  • Coś w tym jest McQueen, gdy zaczynałem swoją przygodę z American Truck Simulator, preferowałem nowsze konstrukcje, moim pierwszym ciągnikiem siodłowym był Peterbilt 579, ale ostatnio to się zmieniło.

  • Atrakcyjny ciągnik, ale nie daje takiej przyjemności z jazdy jak mój klasyczny Peterbilt 389
  • Jest urokliwa, to trzeba przyznać, jednakże osoby, które lubią siedzieć nieco niżej, będą musiały dość mocno podnieść siedzenie, aby móc obserwować lusterka zainstalowane na masce pojazdu. W innym przypadku ich nie dostrzegą.
  • Jeśli chodzi o mnie to jedna z ładniejszych ciężarówek dostępnych w ATS.

Nawigacja

Nasza społeczność