Recenzja Need For Speed Hot Pursuit II

Seria NFS jest jedną z najbardziej znanych gier o tematyce samochodowej na świecie. Potrafi zaliczać wzloty i upadki. W przypadku „Need For Speed Hot Pursuit II” nie ma mowy o upadku, produkt potrafi dać sporo radości z jazdy oraz zaskoczyć wieloma nowymi rozwiązaniami. Producentem i zarazem wydawcą tytułu została firma Electronic Arts.

 

Twórcy do naszej dyspozycji oddali kilka trybów rozgrywki. Quick race szybki wyścig, w którym za każdym razem, otrzymujemy losową trasę oraz samochód. Single challenge, pojedyncze wyzwanie z możliwością dostosowywania wielu parametrów. Hot pursuit to wyścigi połączone z ucieczkami przed policją, w skład których wchodzą: knockout, tournament i przejazdy z punktu A do punktu B zwane sprintem. W tym trybie nie ma żartów, należy kontrolować zarówno rywali, jak i radiowozy, które siedzą nam na ogonie. Do akcji wkracza także policyjny helikopter, z którego wyrzucane są beczki z materiałami wybuchowymi. Wsparcie powietrzne wzywane jest w momencie, gdy przez dłuższy czas nie można nas złapać. Drogówka stosuje blokady oraz rozkłada kolczatki. Jest to moim zdaniem najlepszy tryb w tej grze, ponieważ wymaga od kierowcy większego skupienia i zaangażowania. W championship nie znajdziemy już patroli, trzeba jednak uważać na innych użytkowników drogi, no i oczywiście na rywali. Przed każdym etapem czeka nas wybór samochodu. Nie jest on nieograniczony i zależy od rodzaju zadania, które wybraliśmy. W znacznym stopniu urozmaica to rozrywkę. Za pozytywne wypełnienie każdego z nich, otrzymujemy medal brązowy, srebrny lub złoty. Oczywiście kolor trofeum i wysokość nagrody punktowej zależą od osiągniętego wyniku. Za zdobyte punkty kupujemy nowe samochody oraz trasy. Multiplayer oferuje możliwość zmierzenia się z innymi graczami w internecie, wykorzystuje także sieć lokalną. Pojazdy w grze zaprojektowane zostały na wysokim poziomie, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są perfekcyjne, każdy z nich prowadzi się w odmienny sposób. Fizyka jazdy zasługuje na duży plus. Przy mokrej lub nierównej nawierzchni bez przeszkód możemy nagle stracić przyczepność tylnej osi. Prezentację samochodów nie są już tak rozbudowane, jak miało to miejsce w poprzednich seriach. Zrezygnowano z funkcji ustawień, odpowiedzialnych za modyfikację różnych parametrów pojazdu. Szkoda, że sztuczna inteligencja, normalnych użytkowników drogi jest w dalszym ciągu bardzo słaba. I ten problem nie dotyczy tylko NFS. Wiele gier motoryzacyjnych posiada tę bolączkę, przez co wirtualny kierowca nie może bardziej wczuć się w klimat rozgrywki. Trasy, po których przyjdzie nam się ścigać, wyglądają bardzo efektownie, podczas jazdy natrafimy na inną drogę przejazdu, na której możemy zyskać cenne sekundy lub je stracić.

 

Barwna grafika w „Need For Speed Hot Pursuit II” potrafi cieszyć oko za sprawą silnika „EAGL 1”. Piękne zachody słońca i efektowne cieniowanie wieńczy dzieło. Na ogromną pochwałę zasługuje zastosowany w grze soundtrack. Nareszcie denerwujące dźwięki, zastępuje rock i hip-hop. Mocne brzmienie sprawia, że po prostu cieszymy się jazdą i wciskając pedał przyśpieszenia do samego końca. Grając we wcześniejsze tytuły, ściszało się muzykę i zostawiało same efekty dźwiękowe, teraz nie ma już takiej potrzeby.

 

„Need For Speed Hot Pursuit II” jest jak Feniks, który powstał z popiołów. Tytuł zawiera wszystko, to co powinien, ciekawe lokacje, fizykę jazdy i bardzo ładną grafikę. Zdecydowanie zalicza się do tych gier, które przechodzimy po kilka razy i dalej nie mamy ich dosyć.

 

Samochody:

 

Vauxhall VX220, Lotus Elise, Opel Speedster, Ford TS50, Mercedes-Benz CL55 AMG, Jaguar XKR, BMW Z8, BMW M5 E39, Ferrari 360 Spider, Porsche 911 Turbo, Chevrolet Corvette Z06, Dodge Viper GTS Coupe, Ford SVT Mustang Cobra R, HSV Coupe GTS, Lamborghini Murciélago, Lamborghini Diablo VT 6.0, Ferrari 550 Barchetta Pininfarina, Porsche Carrera GT (Concept Version), Aston Martin V12 Vanquish S, McLaren F1, McLaren F1 LM, Ferrari F50, Mercedes-Benz CLK GTR.

 

Zobacz również:

 

Recenzja Need For Speed Underground >>>

Recenzja Need For Speed Underground 2 >>>

Recenzja Need For Speed Most Wanted >>>

Recenzja Need For Speed Carbon >>>

Recenzja Need For Speed Undercover >>>

Recenzja Need For Speed The Run >>>

Zagłosuj na grę Need For Speed Hot Pursuit II >>>

Wymagania sprzętowe Need For Speed Hot Pursuit II >>>

04-04-2015 Cole   Need For Speed
1


Wesprzyj serwis »


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność