Recenzja Need For Speed Most Wanted

Producentem i zarazem wydawcą tytułu „Need for Speed Most Wanted” została firma Electronic Arts. Zdecydowano się na kontynuowanie tematu nielegalnych wyścigów, jednak zmieniono trochę ich charakter. Nie zobaczymy także skomplikowanych modyfikacji pojazdu, w tym przypadku schodzą one na dalszy plan. Nadszedł czas, aby stać się wrogiem numer jeden, zarówno wśród rywalizujących kierowców, jak i stróżów prawa.

 

Tym razem wcielimy się w postać kierowcy, który przyjeżdża do „Rockport City”, by zaistnieć w tutejszym samochodowym podziemiu. Niestety przed startem, nieuczciwa konkurencja sabotuje rywalizacje i pojazd najzwyczajniej odmawia posłuszeństwa. Wedle umowy przegrany oddaje kluczyki zwycięscy. Jest nim lider „Czarnej listy” i organizator wyścigów, którego zwą „Razor”. Nie dość, że nasz bohater straci środek transportu, to na domiar złego zostaje jeszcze aresztowany, jednak z powodu braku dowodów wychodzi na wolność. Podstępnie oszukany postanawia zemścić się na swoich oprawcach, aby tego dokonać, musi wziąć udział w lokalnie organizowanych imprezach w celu zdobycia funduszy na modernizację swojego nowej samochodu, który pozwoli dostać się do czołówki najlepszych kierowców w mieście. Podczas realizacji całego planu urocza Mia Townsend udzieli nieocenionego wsparcia w formie cennych wskazówek oraz bezpiecznego schronienia. Przez okres trwania akcji, po piętach będzie deptał mu sierżant Cross wraz z agentami federalnymi.

 

Gdy przejdziemy do głównego menu, mamy do wyboru następujące tryby gry: quick race, podzielony został na dwie części. Quick play szybki wyścig, w którym automatycznie losowana jest trasa, samochód oraz konkurencja, oraz custom race pozwala ustawić wszystko według własnych wymagań. Warto dodać, że w tym trybie, możemy wybierać wszystkie trasy i samochody, które zostały odblokowane w karierze. Challenge series to seria wyzwań, zadania te koncentrują się w głównej mierze na spowodowaniu jak największej ilości zniszczeń. Będziemy musieli przebijać się przez blokady i niszczyć radiowozy. Nie zabraknie także standardowych konkurencji takich jak: sprint, circut, drag, knockout, time trial. Online umożliwia walkę z prawdziwymi zawodnikami w sieci internet lub lokalnie. Doszły także nowe konkurencję, jedną z moich ulubionych jest „Tollbooth”, w którym należy dotrzeć do wyznaczonych bramek, przed upływem określonego czasu. Wymaga dużej precyzji w prowadzeniu, w tym przypadku dodatkowym utrudnieniem może być ruch uliczny oraz obecność patroli. Speed trap impreza polegająca na zdobyciu jak największej prędkości maksymalnej, mierzona za pomocą fotoradarów rozmieszczonych na trasie. Natomiast „Milestone Events” jest najważniejszym etapem rozgrywki, spotykamy tam kierowców z listy. W pierwszej kolejności musimy udowodnić, że jesteśmy warci, aby stanąć do walki. Ścigające nas zastępy radiowozów ze wsparciem śmigłowców, a pod koniec gry jednostek federalnych, są nie lada wyzwaniem nawet dla najlepszych. Na drogach rozstawiane będą kolczaki, blokady itp. Tutaj musimy zastosować odpowiednią taktykę ucieczki. Wygrane wyścigi owocują odblokowaniem nowych pojazdów. W opisywanym tytule nie znajdziemy tak zaawansowanego tuningu, jakiego doświadczyliśmy w przypadku „Undergrounda”. Za to nie musimy przerabiać swojej maszyny według zaleceń gry, jest to zdecydowanie duży plus. Stróże prawa to twarde sztuki, gdy zostaniemy złapani mamy dwa rozwiązania. Pierwsze to pokrycie wszystkich kosztów za spowodowane szkody. Drugą możliwością jest posiadanie „Powerupów”, które chronią nasz portfel. Niestety kilkukrotne zatrzymanie kończy się konfiskatą naszego pojazdu. Nowością podczas rozgrywki jest, tkz. „Pursuit Breaker” są to specjalne punkty na trasie, które pomagają zatarasować drogę, jednocześnie stając się przeszkodą dla policji i naszych rywali. Łatwiej wtedy zgubić pościg lub zyskać cenne sekundy. Możemy podróżować po ulicach miasta w trybie wolnej jazdy. W miarę postępu odblokowujemy dostęp do innych dzielnic.

 

Grafika w „Need for Speed Most Wanted” stoi na wysokim poziomie za sprawą silnika „EAGL 3”. Detale tras i całego miasta prezentują się schludnie. Dobre wrażenie robią także zachody i wschody słońca, w których promienie potrafią oślepić kierującego, panują także zmienne warunki pogodowe. Zastosowany soundtrack jest dobrze dopasowany, choć do gustu bardziej przypadły mi kawałki dostępne „Hot Pursuit II”, czy „Underground”. Efekty dźwiękowe bez zarzutów.

 

„Need for Speed Most Wanted” posiada interesującą fabułę, która poprzeplatana jest równie dobrymi animacjami z udziałem prawdziwych aktorów. To wszystko sprawia, że akcja gry w dalszym ciągu posiada swój odpowiedni klimat, podczas rozgrywanych wyścigów można poczuć sporą dawkę adrenaliny.

 

Czarna lista:

 

1. Razor Clarence Callahan BMW M3 GTR/Ford Mustang GT

2. Bull Toru Sato Mercedes-Benz SLR McLaren

3. Ronnie Ronald McCrea Aston Martin DB9/Toyota Supra 

4. JV Joe Vega Dodge Viper SRT-10

5. Webster Wes Allen Chevrolet Corvette C6

6. Ming Hector Domingo Lamborghini Gallardo

7. Kaze Kira Nazakato Mercedes-Benz CLK500

8. Jewels Jade Barrett Ford Mustang GT

9. Earl Eugene James Mitsubishi Lancer Evolution VIII

10. Baron Karl Smit Porsche Cayman S

11. Big Lou Lou Park Mitsubishi Eclipse

12. Izzy Isabel Diaz Mazda RX-8

13. Vic Victor Vasquez Toyota Supra

14. Taz Vince Kilic Lexus IS300

15. Sonny Ho Seun Volkswagen Golf GTI

 

Samochody:

 

Aston Martin DB9, Audi A3 3.2 quattro, Audi A4 3.2 FSI quattro, Audi TT 3.2 quattro, BMW M3 GTR, Cadillac CTS, Chevrolet Cobalt SS, Chevrolet Corvette C6, Dodge Viper SRT10, Fiat Grande Punto, Ford GT, Ford Mustang GT, Lamborghini Gallardo, Lamborghini Murciélago, Lexus IS300, Lotus Elise, Mazda RX-7, Mazda RX-8, Mercedes-Benz CLK 500, Mercedes-Benz SL 500, Mercedes-Benz SLR McLaren, Mitsubishi Eclipse, Mitsubishi Lancer Evolution VIII, Pontiac GTO, Porsche 911 Carrera S, Porsche 911 Turbo S, Porsche Carrera GT, Porsche Cayman S, Renault Clio V6, Subaru Impreza WRX STi, Toyota Supra, Volkswagen Golf GTI, Vauxhall Monaro VXR.

 

Zobacz również:

 

Recenzja Need For Speed Hot Pursuit II >>>

Recenzja Need For Speed Underground >>>

Recenzja Need For Speed Underground 2 >>>

Recenzja Need For Speed Carbon >>>

Recenzja Need For Speed Undercover >>>

Recenzja Need For Speed The Run >>>

Zagłosuj na grę Need For Speed Most Wanted >>>

Wymagania sprzętowe Need For Speed Most Wanted >>>

 

 

04-04-2015 Cole   Need For Speed
1


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność