Recenzja Need For Speed Underground 2

Producentem i zarazem wydawcą tytułu „Need For Speed Underground 2” została firma Electronic Arts. To kontynuacją, niezwykle udanej części pierwszej, wydawać się mogło, że twórcy pójdą po linii najmniejszego oporu, fundując nam odgrzewanego kotleta. A jednak zaskoczyli pozytywnie, serwując jeszcze więcej rozrywki na wysokim poziomie. Produkt został wzbogacony o nowe wyścigi, samochody, tuning, poprawiono również już i tak rewelacyjną fizykę jazdy.

 

Postanowiono pociągnąć wątek znany z części pierwszej. Tym razem wcielimy się w postać mężczyzny, który w „Olimpic City” stał się liderem wyścigów ulicznych. Przez długi czas nie było osoby mogącej go pokonać, zorganizowano więc pułapkę, która odniosła spodziewany sukces. Nasz bohater trafia do szpitala na sześciomiesięczną rehabilitację. Po opuszczeniu placówki dochodzi do wniosku, że musi dokonać zemsty na swoich oprawcach. Problem w tym, że nie dysponuje gotówką ani samochodem bez którego, nie ma szans na zrealizowanie obecnego planu. Tutaj z pomocą przyjdzie dawna koleżanka Samantha, otrzymujemy od niej namiary na osobę godną zaufania. Rachel Teller, w którą wcieliła się modelka i aktorka „Brooke Burke”, prowadzi swoje biuro menadżerskie w mieście „Bayview” i zacznie skutecznie wprowadzać nas w świat tamtejszych nielegalnych wyścigów ulicznych. Standardowe animowane filmy nadające tempo całej historii, zostały zastąpione opowieścią na wzór komiksu, choć w dalszym ciągu występują w nim prawdziwe postacie.

 

Olbrzymia aglomeracja jest mekką dla wielu osób spragnionych prędkości, podzielona została na pięć dzielnic, po których możemy poruszać się w dowolny sposób. Posiada zróżnicowane właściwości terenu, które sprawiają dużą frajdę z jazdy. Jeśli brakuje nam pieniędzy lub zdrowej dawki adrenaliny, możemy w każdej chwili zmierzyć się z kierowcą napotkanym podczas podróży przez miasto. W metropolii ulokowano różne warsztaty i salony samochodowe, w których kupujemy lub dostosowujemy swój pojazd do własnych potrzeb. Na początku rozgrywki są one ukryte i należy je odszukać, to samo dotyczy niektórych wyścigów. Dobrze, że pod ręką mamy niezbędny w tym miejscu telefon komórkowy, dzięki niemu dokładnie wiemy, gdzie rozgrywane są wyścigi. Wprowadzono kilka nowych trybów rozgrywki. Street X swoją charakterystyką przypomina rallycross. U.R.L. odbywa się na torach wyścigowych. Outrun polega na skutecznej ucieczce przed rywalem, na pewien dystans. Special, przejazd z punktu A do punktu B w wyznaczonym czasie. Jeśli się to uda, nasz pojazd zostanie umieszczony na stronie głównej czasopisma tuningowego. DH drift rozgrywany jest w otwartym ruchu na krętych górskich odcinkach. Oprócz tego odnajdziemy znane tryby z poprzedniej części gry takie jak: drift, drag, sprint, circut. W drugiej osłonie „Need For Speed Underground 2” doładowujemy nitro podczas efektownej jazdy. Ma to swoje grono zwolenników, jak i przeciwników. Stworzono także hamownię, dzięki której uzyskujemy dokładne pomiary przyspieszeń, mocy oraz momentu obrotowego. Oprócz wspomnianych pomiarów możemy dokonywać zmian w parametrach samochodu. Warto, a nawet należy wspomnieć o poprawionej fizyce jazdy. Prezentuje się jeszcze lepiej, niż miało to miejsce w „Need For Speed Underground”. Wolny czas można spędzić niezwykle przyjemnie, paląc gumę i driftując po ulicach miasta. Twórcy do naszej dyspozycji oddali sporo nowych samochodów i akcesoriów do tuningu, oprócz podzespołów znanych z poprzedniej edycji gry. Doszły nowe lusterka, dodatkowe rodzaje lamp. Na uwagę zasługują także warsztaty odpowiedzialne za tuning zewnętrzny, wewnętrzny oraz audiowizualny. Sponsoring to kolejny ciekawy smaczek, dzięki niemu możemy otrzymać gotówkę lub nowy wóz. Jednak nie ma nic za darmo ktoś, kto wykłada pieniądze, pragnie odpowiednich wyników. W związku z tym należy wygrywać określoną liczbę wyścigów i znaleźć się na dużej ilości okładek czasopism lub DVD.

 

Efekty wizualne zasługują na solidne wyróżnienie za sprawą silnika „EAGL 2”. Rozmywająca się trójwymiarowa grafika potęgująca uczucie prędkości lub mokra nawierzchnia odbijająca światła miasta, robi niezapomniane wrażenie. Samochody posiadają mnóstwo szczegółów, dym spod kół podczas palenia gumy oraz ogień z układu wydechowego to coś, co kochają fani czterech kółek. Soundtrack idealnie dobrany do panującego klimatu. Efekty dźwiękowe także bez zarzutów.

 

Twórcy „Need For Speed Underground 2” pokazali, że nawet w przypadku sequela można stworzyć produkt, w którym znajdziemy coś nowego i zakochamy się w nim ponownie.

 

Bohaterowie:

 

Rachel Teller - nasz menadżer, jeździ Nissanem 350Z.

Caleb Reece - człowiek odpowiedzialny za wypadek głównego bohatera, jeździ Pontiaciem GTO.

Nikki Morris - najlepsza w wyścigach URL, jeździ Mustangiem GT.

  

Samochody:

 

AM General Hummer H2, Peugeot 206, Acura RSX (w wersji amerykańskiej), Audi A3, Audi TT, Cadillac Escalade, Ford Focus ZX3, Ford Mustang GT, Honda CivicSi (w wersji amerykańskiej), Hyundai Tiburon (w wersji amerykańskiej), Hyundai Coupe (w wersji europejskiej), Infiniti G35 Coupe, Lexus IS300, Lincoln Navigator, Mazda MX-5, Mazda RX-7, Mazda RX-8, Mitsubishi 3000GT, Mitsubishi Eclipse GSX, Mitsubishi Lancer Evolution VIII, Nissan 240SX, Nissan 350Z, Nissan Sentra SE-R Spec-V, Nissan Skyline GT-R R34, Peugeot 106 (w wersji europejskiej), Peugeot 206 GTI, Pontiac GTO, Subaru Impreza WRX STi, Toyota Celica, Toyota Corolla (AE86), Toyota Supra, Volkswagen Golf IV GTI, Vauxhall Corsa 1.8 (w wersji europejskiej).

 

Zobacz również:

 

Recenzja Need For Speed Hot Pursuit II >>>

Recenzja Need For Speed Underground >>>

Recenzja Need For Speed Most Wanted >>>

Recenzja Need For Speed Carbon >>>

Recenzja Need For Speed Undercover >>>

Recenzja Need For Speed The Run >>>

Zagłosuj na grę Need For Speed Underground 2 >>>

Wymagania sprzętowe Need For Speed Underground 2 >>>

 

04-04-2015 Cole   Need For Speed
1


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność