Pierwsze międzynarodowe Targi Auto Expo Parts, Tires & Service

11-13 września w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie na ponad 200 stoiskach polscy i zagraniczni wystawcy z branży motoryzacyjnej prezentowali swoje produkty i usługi. Celem organizacji imprezy było umożliwienie polskim i zagranicznym przedsiębiorcom swobodnego nawiązania relacji biznesowych, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia swojej oferty o konkurencyjne produkty.

 

Wydarzenie zgromadziło producentów pojazdów, części i akcesoriów dla samochodów i motocykli, firmy oferujące produkty dla warsztatów samochodowych oraz szerokie grono ekspertów i dziennikarzy motoryzacyjnych.

 

Targi były okazją do poznania aktualnych trendów na rynku motoryzacyjnym. W ofercie znalazły się m.in. części zamienne do samochodów i motocykli, opony, felgi i instalacje samochodowe. Nie zabrakło również części i akcesoriów do aut ciężarowych i terenowych. Pojawiły się także oleje, płyny, akumulatory, instalacje samochodowe, narzędzia, odzież oraz pokrowce i inne drobne akcesoria motoryzacyjne. Trzy dni zdecydowanie pozwoliły na porównanie ofert różnych firm i wybranie odpowiednich dla siebie rozwiązań. Oprócz naszych rodzimych wystawców wielu przybyło wprost z Chin i Tajwanu. Warto więc było zapoznać się z ich ofertą pełnego zakresu rozwiązań logistycznych, rodzajów transportu, magazynowania oraz technologii IT. Na stoiskach prezentowały się zarówno wydawnictwa jak i instytucje branży motoryzacyjnej. Oprócz części wystawienniczej zaprezentowano program merytoryczny pod hasłem „Bezpieczeństwo i jakość – w serwisie, częściach zamiennych i relacjach handlowych”.

 

Dni Bezpieczeństwa,  przygotowane we współpracy z Polską Izbą Motoryzacji, poświęcone zostały budowaniu świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Uczestnikom targów udostępniono wiele motoryzacyjnych atrakcji m.in.: symulator zderzeń i dachowania, alkogogle oraz detonator poduszki samochodowej. Zaprezentowano również pokazy ratownictwa drogowo-medycznego, a każdy chętny mógł skorzystać z bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego samochodu. Odbywający się codziennie program konferencyjny obejmował m.in.  zagadnienia związane z polityką unijną w zakresie homologacji, jakością części zamiennych i narzędzi serwisowych oraz kwestie związane z logistyką i transportem międzynarodowym dla branży.

 

W związku z wchodzącą w listopadzie dyrektywą UE gorącym tematem targów był system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS). Wśród szerokiej oferty produktów obsługujących system „TPMS” różnych firm na rynku, nagrodę w konkursie na Najlepszy Produkt Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych AUTO EXPO PARTS, TIRES & SERVICE 2014 zdobyła firma Global Traders z Kostrzyna nad Odrą, wyłączny dystrybutor produktów firmy „Cub Elecparts” na Polskę, za Programator Czujników Ciśnienia TPMS – Sensor Aid Pro. Nagroda ta po raz kolejny potwierdziła, że Programator Sensor AID PRO firmy CUB to najlepszy wybór dla każdego serwisu szukającego odpowiedniego narzędzia do pracy obsługującego system „TPMS”.

 

Wrzesień, dla całej branży motoryzacyjnej, okazał się miesiącem intensywnej pracy w zakresie promocji i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Zaczynając już od pierwszego tygodnia, kolejno po sobie, odbywały się: 14. Targi Inter Cars na lotnisku Bemowo, I Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Auto Expo Parts, Tires & Service w Warszawie oraz Automechanika we Frankfurcie. Przyszedł czas na uporządkowanie i analizę zdobytych na targach doświadczeń oraz zawartych kontaktów.

1


Wesprzyj serwis »


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność