Reifen 2014 Messe Essen 27-30/05/2014

Po raz kolejny Targi Techniki Oponiarskiej – Reifen 2014 Messe Essen potwierdziły swoją rangę i podkreśliły swój międzynarodowy profil. Na powierzchni ponad 6o tys. metrów kwadratowych zebrało się około 20 tys. gości ze 130 krajów by zapoznać się ze światowymi premierami w branży oponiarskiej. W tym roku można było spotkać 670 wystawców z 44 krajów, więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście nie zabrakło czołowych przedstawicieli sektora oponiarskiego, w tym 20 największych producentów opon, m. in. Michelin, Pirelli, Hankook, Continental, Bridgestone czy Yokohama.

 

Nagrodę w dziedzinie „Technologia i produkt” otrzymała Yokohama za najnowszy projekt aerodynamicznej opony zmniejszającej znacznie hałas wytwarzany podczas jazdy. Niemiecki producent felg aluminiowych Borbet zwyciężył w kategorii „Ochrona środowiska i zasobów”, zaś kategoria „Koncepcja usługi, Serwisu/Proces optymalizacji” należała do włoskiej firmy Cemb. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko niemieckiej firmy Keskin Tuning, gdzie zaprezentowano sporo ciekawych felg marek Keskin i MAM, a także nowe opony marki Syron – BlueTech. W niedługim czasie na polskim rynku pojawi się wyjątkowa oferta zakupu gotowych, zmontowanych felg z oponami, skonfigurowanych wg. specyfikacji i wymagań klienta, wspomnianego wcześniej producenta. 


Goście tegorocznych targów zachwyceni byli połączeniem imprezy Reifen i projektu RubberTech Europa, który odbywał się równolegle. Po raz pierwszy na świecie zaprezentowano kompletny łańcuch wartości dodanej do opony oraz międzynarodową platformę komunikacji dla całego przemysłu oponiarskiego. Począwszy od wstępnego etapu produkcji opony, poprzez produkcję właściwą i handel, aż do bieżnikowania i recyklingu. Z okazji premiery RubberTech Europa, 53 wystawców zaprezentowało swoje towary z zakresu wstępnej produkcji opon, t.j. maszyny, chemikalia gumowe, surowce gumowe, jak również odpowiednią technologię.

Około 90 procent wystawców pochodziła z sektora produkcji. Zdecydowana zaś większość tegorocznych gości przybyłych z Francji, Polski, Belgii, Włoch i Wielkiej Brytanii związana była z sektorem obrotu opon i ich serwisu. Dzięki temu, ponad jedna trzecia odwiedzających dokonywała zamówień już w trakcie trwających targów.

„Essen Reifen Show 2014” to wielkie wydarzenie nie tylko dla producentów opon, ale także dla tych wszystkich, którzy obsługą opon zajmują się na co dzień. Wśród wielkich marek, takich jak REMA TIP TOP, można było odnaleźć szereg mniejszych, które swoją pozycję na rynku globalnym dopiero kształtują. Z nowości na rynku polskim, jakie można było zobaczyć na targach, wyróżnić można Amerykańską markę Dura-Vulc, która już tego lata zawita do polskich warsztatów . W ofercie Dura-Vulc znajdziemy m. in. łatki, sznury, chemię jak i pozostałe materiały naprawcze w sektorze naprawy opon.

Nie bez powodu, tego roku, w centrum uwagi znalazły się też systemy monitorowania ciśnienia w oponach tzw. „TPMS - Tire Pressure Monitoring System”. Wraz z początkiem listopada br. wejdą w życie nowe przepisy UE dotyczące obowiązkowego stosowania systemu monitorującego TPMS we wszystkich nowych autach. Tire Pressure Monitoring System umożliwia kierowcy wykrycie spadku ciśnienia w oponach, co odpowiednio wcześnie pozwoli zapobiec uszkodzeniu opony. Swoją ofertę prezentowały znane na rynkach zachodnich firmy Schrader, CUB Elecparts, Aligator. Nowością z powyższych marek są czujniki UniSensor oraz programatory SensorAid marki CUB. Po zdobyciu popularności w USA, a następnie w większej części Skandynawii oraz zachodniej Europy, dostępne od wiosny tego roku są także w Polsce za pośrednictwem firmy Global Traders, generalnego dystrybutora. Dzięki temu rozwiązaniu, mamy możliwość zduplikowania w prosty sposób oryginalnego czujnika i zastąpienia go zamiennikiem. Podczas targów można było spotkać Polskich wystawców, jak również przedstawicieli polskich firm na innych stoiskach, odpowiedzialnych za kontakt z klientem z naszego kraju. Między innymi takie stoisko miały już wspomniane wcześniej firmy Dura-Vulk i CUB Elecparts, na których spotkaliśmy przedstawicieli Polskiej firmy Global Traders.

Jeszcze będąc po wrażeniem Reifen 2014 Messe Essen dowiadujemy się, że już trwają przygotowania do Reifen 2016 i Reifen 2018. W terminie 24-27 maj 2016 roku dużą część powierzchni wystawienniczej zarezerwowano już dla Reifen. Ponadto w roku 2018 na pewno możemy spodziewać się czegoś wyjątkowego, będzie to przecież już 30 edycja Targów Techniki Oponiarskiej.
 

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.

 

 


Kolejno z lewej:

 

Krzysztof Lis Cub TPMS Product Manager – Global Traders, Lily Chen Cub Elecparts , Waldemar Michałowski - CEO Global Traders, Kate Chiu Cub Elecparts , Marcin Pilecki – CEO Global Traders.

1


Wesprzyj serwis »


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność