Relacja z targów Gumy i Opon - Kielce 2015

Na terenie Targów Kielce w dniach 10-12.09.2015 r. odbyły się międzynarodowe „Targi Opon i Gumy RTE”, które łącząc się z APAE (Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych) stworzyły na ten czas wielkie centrum motoryzacji. Impreza spełniła zarówno oczekiwania organizatorów jak i samych wystawców.

 

Przemysł oponiarski to bardzo dobrze rozwijająca się branża w Polsce, czego potwierdzeniem może być sprzedaż prawie 12 mln opon w roku 2014. Ponadto nie bez znaczenia jest obecność na terenie naszego kraju siedzib i fabryk globalnych firm takich jak m.in. Fiat, General Motors/Opel, Toyota, Volkswagen, MAN, Solaris, Volvo czy Scania.

 

Blisko 100 wystawców zaprezentowało na stoiskach wszystko co związane z ogumieniem pojazdów. Znalazły się tam opony do samochodów osobowych, autobusów, ciężarówek i przyczep, nie zabrakło również opon do wszelkiego rodzaju maszyn, a w tym do prac ziemnych, budowlanych, drogowych, rolniczych i przemysłowych. Na targach zaprezentowano wiele nowości. Cena niektórych opon mogła zdumiewać. Koszt specjalistycznego ogumienia jest porównywalny z wartością kilkuletniego samochodu. Ponadto organizatorzy zaprosili także wystawców prezentujących felgi, obręcze, dętki, materiały do naprawy opon oraz kompleksowe wyposażenie zakładów wulkanizacyjnych. Zakres branżowy targów okazał się bardzo szeroki.

 

Nie zapomnijmy, iż na Targach swój debiut miało również 1. Forum Oponiarskie, które uzyskało znakomity odbiór wśród uczestników. Głównym tematem Forum było oczywiście ogumienie, nie mniej jednak znaczna część wykładów poświęcona została wciąż gorącej tematyce „TPMS”. Mówiono o najczęstszych przypadkach uszkodzeń czujników TPMS, weryfikacji uszkodzeń i zakresie prawidłowej naprawy ogumienia, ząbkowaniu opon, a także jak uczyć i szkolić pracowników w branży oponiarskiej. Dzięki kostrzyńskiej firmie Global Traders można było zapoznać się z całym procesem obsługi „TPMS” przechodząc przez wszystkie jej elementy tj. diagnozowanie, programowanie oraz montaż. Firma, na swoim stoisku targowym, poza kompleksową ofertą produktów CUB do obsługi systemu „TPMS” zaprezentowała najnowsze modele felgi stalowej Stahlmann Räder, felgi aluminiowe marki własnej Carbonado, 100% blokadę nakrętek kół ciężarowych Rollock oraz materiały i narzędzia naprawcze marki Stix.

 

Jak każdym targom tak i tym w Kielcach towarzyszyły rozmaite konkursy oraz atrakcje. Główną imprezą targów było Vip Night podczas której m.in. zaprezentowano premierowo najnowszego Mercedesa. RTE to nowa propozycja w kalendarzu Targów Kielce, która jak zapewniają organizatorzy sukcesem wpisała się już na stałe.

2


Wesprzyj serwis »


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność