Rollock w ofercie Global Traders

Rollock to blokada nakrętek kół ciężarowych, szwedzkiej produkcji zabezpieczenie szeroko stosowane w branży transportowej, jako wzmocnienie i rozwój procedur bezpieczeństwa firmowej floty.

 

Bezpieczeństwo na drodze to sprawa priorytetowa dla każdego kierowcy. Pojazdy ciężarowe, ze względu na swoje gabaryty i przewożony ładunek, stanowią jedno z największych zagrożeń na drodze. Najczęstszą, nieprzewidzianą przyczyną kraksy są luźne nakrętki, a w wyniku tego spadające koło. Rozpędzona opona ciężarowa jest w stanie zniszczyć wszystko na swojej drodze i niestety nie rzadko jest przyczyną poważnych obrażeń ciała lub śmierci w wyniku wypadku.

 

Poluzowane koło zawsze staje się przyczyną wielu problemów i kosztów z tym związanych, tj.:

 

-uszkodzenie obręczy, nakrętki, śruby,

-uszkodzenie opony,

-uszkodzenie innych części podwozia,

-stracony czas i przerwy (w razie awarii),

-nadgodziny.

 

Dzięki zaciskom „Rollock” problem jest rozwiązany. Zapewniają one 100% bezpieczeństwa i całkowicie blokują nakrętki. Każdy zacisk blokuje dwie nakrętki i jest bardzo łatwy w montażu. Po dokręceniu nakrętek z odpowiednią mocą, należy nabić zaciski na nie. Po nabiciu, zęby zacisku zablokują dwie sąsiadujące nakrętki przed poluźnianiem się.

 

Dodatkowym atutem zabezpieczeń jest prostota w montażu, wystarczy posiadać:

 

-zacisk,

-młotek bezodrzutowy,

-specjalny przyrząd do nabijania zacisku (jednorazowy koszt).

 

 

Ponadto zabezpieczenia nie pozostawiają śladów na nakrętkach oraz można je w prosty sposób usunąć. Jednakże, nie zaleca się ponownego używania ściągniętych zacisków. „Rollock” z powodzeniem stosowany jest przy kołach aut ciężarowych, autobusów, lawet czy karetek. Zaciski zasadniczo różnią się od wskaźników, ich główną zaletę jest całkowita 100% blokada nakrętki przed odkręcaniem. W przypadku wskaźników prezentują one tylko czy nakrętka się poluźniła, czy też nie. W przypadku zacisków nie ma takiego problemu, wystarczy odpowiednio je zamontować, aby mieć spokój do kolejnej wymiany opon. Eliminują potrzebę ciągłego sprawdzania pozycji nakrętek jak jest w przypadku wskaźników. Zaciski działają według zasady: zakładasz – zapominasz.

 

 

Zaciski blokujące Rollock to niedrogi i idealny sposób by zagwarantować bezpieczeństwo na drodze eliminując jednocześnie potencjalne straty i koszty. Zaciski wraz z kluczem do ich nabijania dostępne w ofercie firmy Global Traders, wyłącznego dystrybutora na Polskę. Więcej informacji na stronie www.felgeo.pl.

2


Wesprzyj serwis »


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Proste rozwiązania są najskuteczniejsze.
  • Ciekawe urządzenie, proste ale skuteczne.

Nawigacja

Nasza społeczność