Sensor AID, jako niezbędnik każdego wulkanizatora – TPMS

Od 1 listopada 2014, każdy nowy samochód osobowy, będzie wyposażony w system monitorowania ciśnienia w oponach, tzw. „TPMS”. Ma on poprawić bezpieczeństwo jazdy, zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję spalin. Większość producentów aut, już od około 2 lat montuje go w nowych auta.

 

Czym jest TPMS?


TPMS (TIRE PRESSURE MONITORING SYSTEM) – system stworzony do tego by monitorować ciśnienie i temperaturę gazu w oponach. W czasie rzeczywistym wyświetla tą informację kierowcy na odbiorniku w aucie. Sensory zamontowane są do zaworu koła i znajdują się wewnątrz opony, komunikują się z odbiornikiem drogą radiową. Dzięki temu systemowi kierowca ma stałą kontrolę nad ciśnieniem w kołach, co w dużym stopniu poprawia bezpieczeństwo i ekonomię jazdy. Zalety korzystania z systemu TPMS?

Dzięki pomiarom dostarczonym przez system, kierowca ma możliwość zniwelować:

- zużycie opony - drogę hamowania - zużycie paliwa - wydzielanie zanieczyszczeń do atmosfery. 

Wyzwanie dla punktów wymiany opon Obowiązek stosowania systemów „TPMS” wpłynie również na branże oponiarską. Wymusi on dostosowanie swojego asortymentu oraz zakresu usług do unijnego nakazu. Już niedługo stanie się to istotnym argumentem w walce o klienta, a ci którzy wyposażą swoje serwisy i zaoferują kompleksową obsługę tego systemu jako pierwsi, zdobędą nagrodę w postaci wyższych marż.

Wulkanizator musi mieć świadomość, że wymiana opony z czujnikiem „TPMS” odbywa się inaczej, niż bez niego. Przed przystąpieniem do demontażu opony z zamontowanym czujnikiem ciśnienia, odpowiednio przeszkoleni pracownicy powinni zdiagnozować zamontowane w aucie czujniki. W prosty sposób możemy to wykonać programatorem SENSOR AID marki CUB. Unikniemy nieporozumień, jeżeli któryś z czujników był już uszkodzony, lub miał wyczerpaną baterię. Od razu możemy zareagować i zaproponować klientowi rozwiązanie. Istotna jest nie tylko sprawna wymiana ogumienia wyposażonego w czujniki, ale także łatwa dostępność do części zamiennych, umiejętność odpowiedniego zaprogramowania czy zresetowania czujnika, ich obsługi, oraz rozwiązywania bieżących problemów z ich działaniem.

Posiadanie czujników na wymianę, części zamiennych na magazynie, pomoże w obniżeniu kosztów napraw w oczach klienta. Jednakże warsztat musi zainwestować najpierw w odpowiednie urządzenia do diagnozowania, programowania i naprawiania różnych usterek pojawiających się w związku z użytkowaniem TPMS. Wśród obecnie dostępnych na rynku optymalnym rozwiązaniem jest SENSOR AID, umożliwiający serwis systemu dla 95% dostępnych na rynku aut oraz darmowe aktualizacje oprogramowania dla wszystkich nowo wypuszczanych modeli.

Czujnik ciśnienia musi być wymieniony kiedy:

- czujnik nie wysyła sygnału - bateria czujnika jest na wyczerpaniu - czujnik uległ uszkodzeniu podczas wymiany opon - czujnik uległ uszkodzeniu podczas jazdy - nowy zestaw opon został zamontowany. 

Czym jest urządzenie SENSOR AID?

Sensor AID jest to urządzenie diagnostyczne, pozwalające na: - Diagnozowanie czujników ciśnienia TPMS - Klonowanie czujników ciśnienia TPMS - Programowanie czujników ciśnienia TPMS. 

Przy użyciu tego urządzenia możliwe jest rozkodowanie wszystkich rodzajów czujników ciśnienia znajdujących się wewnątrz opony, bez względu na producenta oraz stan czujnika. Sensor AID skanuje czujniki przy użyciu anteny bezprzewodowej, którą posiada zamontowaną po obu stronach urządzenia co ułatwia operowanie w trakcie pracy. Pracuje ona z takimi samymi częstotliwościami jak czujniki, czyli 433MHz oraz 315MHz.

Sensor AID przestrzega normy (EC) Nr. 661/2009, obowiązującej od 2012r., która odnosi się do:

- homologacji typu pojazdów silnikowych dotyczących ich bezpieczeństwa ogólnego - nałożenia obowiązku montowania czujników ciśnienia TPMS w nowych samochodach osobowych - ogólnego zalecenia co do montażu opon, ich klasyfikacji oraz generowanego przez nie hałasu.

Co wyróżnia urządzenie Sensor AID od podobnych produktów na rynku? Programator czujników Sensor Aid jest idealnym rozwiązaniem do klonowania i kodowania zamiennych czujników TPMS. Dystrybutor firma Global Traders s.c. oferuje Państwu kompleksowy program, dzięki któremu każdy serwis oponiarski, oprócz samych czujników otrzyma wsparcie w postaci urządzeń diagnostycznych, oprogramowania, z możliwością bieżących darmowych aktualizacji, serwisu oraz części zamiennych. Na stronie www.cub-tpms.pl zamieszczone są filmy instruktażowe w języku polskim, najnowsze oprogramowanie, instrukcje, materiały szkoleniowe, oraz handlowe dla klientów serwisu.

 

Zalety naszego systemu:

Pokrycie około 95% aut na rynku posiadających system TPMS, możliwość skopiowania oryginalnego czujnika, bez potrzeby stosowania procedury serwisowej (kosztownej jak każda usługa w serwisie) możliwość skopiowania oryginalnego czujnika, który już nie działa. Można tego dokonać za pomocą ręcznego wpisania nr ID oryginalnego czujnika. 

Proces kopiowania jest prosty:

- wyciągasz oryginalny czujnik - kopiujesz dane z oryginalnego czujnika na urządzenie Sensor AID (trwa to ok 30s) - montujesz skopiowany czujnik. 

Programator czujników Sensor Aid jest dobrą i przyszłościową inwestycją.

Klonowany czujnik UNI SENSOR jest w większości przypadków od 30% do 70% tańszy od oryginału. Umożliwia to dopasowanie swoich stawek do tych proponowanych przez dilerów samochodowych i utrzymanie ich na atrakcyjniejszym poziomie.

Główne zalety czujnika UNI SENSOR:

- opatentowany kształt zaworu umożliwiający regulację kąta przylegania w zakresie 12 – 40 stopni (jedyny na rynku) - nie odbiegają niczym od oryginału (od sporej części są nawet żywotniejsze) - są sporo tańsze - klient nie musi jechać do serwisu, dilera (podnosi to prestiż Twojego warsztatu). 

Intuicyjnie skonstruowane menu, prostota obsługi urządzenia Sensor AID skutkują większą wydajnością pracy i skracają czas obsługi klienta, co ma znaczący wpływ na koszt wykonania samej usług i marże uzyskiwane przez właściciela serwisu.

Sensor AID wyposażony jest w solidną ramkę z ochronnej gumy, zabezpieczającą urządzenie przed uszkodzeniem podczas codziennego użytkowania. Cały zestaw dostarczany jest w specjalnej walizce, umożliwiającej bezpieczne przechowywanie urządzenia gdy nie jest ono użytkowane.

Wszystkie niezbędne informacje, wyświetlane są na ekranie. Urządzenie wyposażone jest złącze, umożliwiające na połączenie z komputerem za pomocą portu USB i łatwą aktualizację oprogramowania. Dzięki aktualizacji masz zawsze dostęp do listy najnowszych aut oraz urządzenie wyposażone w najnowsze funkcje.

Czujniki UNI SENSOR Jest to uniwersalny, programowalny czujnik TPMS. Z pomocą urządzenia Sensor AID, czujnik może być przeprogramowany oraz aktywowany dla wybranego pojazdu. Urządzenie może zaprogramować sensor do około 95% aut dostępnych na rynku, które są wyposażone w system TPMS. Czujniki UNI SENSOR mogą być zamiennikami dla uszkodzonych lub niedziałających oryginalnych czujników bez potrzeby przeprogramowania komputera w aucie. Nasze urządzenie pozwala stworzyć czujnik „sklonowany” lub „zamiennik” (bez klonowania) używając pustych czujników. Do stworzenia czujnika sklonowanego, urządzenie skanuje oryginalny czujnik i kopiuje jego numer ID na czysty UNI SENSOR. Urządzenie również pozwala stworzyć „zamiennik” bez potrzeby klonowania. Podczas tego procesu omija procedurę kopiowania ID i po wybraniu prawidłowego modelu Auta w programatorze Sensor AID wysyła odpowiednie ID do pustego czujnika UNI SENSOR Jeden sensor można przeprogramować do 100 000 razy. Sklonowanie lub zaprogramowanie zamiennika jest proste, w przeciągu 30 sekund możesz stworzyć 1 sklonowany czujnik lub 4 zamienniki.

Do sklonowania czujnika procedura postępowania jest następująca:

1 – w urządzeniu SENSOR AID wybierz producenta / model auta / rok produkcji 2 – wybierz funkcję „Auto duplicated” 3 – połóż czujnik oryginalny z boku urządzenia Sensor Aid i skopiuj ID 4 – Włóż nowy czujnik UNI SENSOR do urządzenia i zapisz skopiowane ID 5 – Czujnik został zakodowany.

 

Aby stworzyć zamiennik czujnika, musimy wykonać:

1 – w urządzeniu Sensor AID wybierz producenta / model auta / rok produkcji.

2 – wybierz funkcję „Program Blank Sensor”

3 – Włóż nowy czujnik UNI SENSOR, który ma być zaprogramowany i naciśnij enter.

4 – Na ekranie pojawi się napis „success”, włóż wtedy kolejny pusty sensor i naciśnij ponownie enter. Powtarzaj krok do póki zrobisz tyle sensorów ile potrzebujesz. 

5 – Czujniki zostały zakodowane. 

Zalety stosowania czujników UNI SENSOR Czujniki CUB TPMS spełniają normy produkcyjne IC’s oraz ISO 9000, dodatkowo przewyższają je bardziej żywotną baterią, która jest w stanie bezproblemowo pracować w okresie do 7lat. Bateria nie jest włączona, dopóki czujnik nie zostanie zainstalowany i zaprogramowany w aucie. Czujnik jest montowany przy użyciu skręcanego zaworu - kąt przylegania może być ustalony między 12 stopni, a 40 stopni. Jest to rozwiązanie dostępne tylko w czujnikach Sensor AID i opatentowane w całej Europie. Czujniki dają możliwość wymiany samego zaworu, bez potrzeby wymiany całości. Daje to swobodę wymiany, gdy przypadkiem uszkodzi się sam zawór. Nie wszystkie oryginalne czujniki pozwalają na osobną wymianę zaworu.

Jako wyłączny dystrybutor marki CUB TPMS, firma Global Traders oferuje Państwu niezastąpione narzędzie do pracy z systemami kontroli ciśnienia w oponach, zapewniamy wsparcie techniczne oraz materiały szkoleniowe dla osób zainteresowanych naszym produktem. Coraz bliższymi krokami zbliża się wprowadzenie dyrektywy, która będzie wymagała, aby każdy nowy pojazd posiadał zamontowane czujniki ciśnienia TPMS. Zakłady oponiarskie będą musiały sprostać wymaganiom im postawionym oraz spełnić oczekiwania klientów co do oferowanych usług. Niezastąpione będzie wsparcie partnera ofertą atrakcyjną także pod względem cenowym.

 

Waldemar Michałowski - CEO Global Traders

2


Wesprzyj serwis »


Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność